Jarní fotbal se ale v sobotu v Rapoticích nehrál. Už o přestávce zasypal hřiště sníh, který pak komplikoval zápas i v závěru rozhodnutého utkání. Skóre otevřel v osmé minutě rapotický Michal Sobotka. V šestnácté minutě zvýšil na 2:0 Milan Laš a ve 29. minutě se podruhé trefil Michal Sobotka.

Pak byl ve 41. minutě vyloučen za faul na unikajícího Petra Kučeru hostující Tomáš Toufar a vzápětí stanovil poločasové skóre 4:0 Radek Valsa. „Vyloučení hostujícího hráče zásadní vliv na vývoj utkání nemělo. Dostatečný náskok jsme si vytvořili ještě v době, kdy hrál Moravec v jedenácti. Soupeř působil od začátku utkání dost odevzdaně,“ uvedl k utkání trenér Rapotic Tomáš Brabenec.

Kvalitu domácích uznal i Martin Černý, kapitán, předseda klubu a v současnosti i trenér Moravce v jedné osobě. „Rapotice hrály výborně, bezpečně ovládaly střed pole, na prvním místě v tabulce jsou právem,“ říkal Martin Černý.

Fotbalisté Humpolce (v modrém) se na krajského rivala, celek Slavoje Polná (v červených dresech) dobře připravili a v neděli jej před vlastními fanoušky zdolali 3:1.
Derby rozhodl odlišný přístup. Humpolec nic nepodcenil, hráči Slavoje zklamali

Po přestávce přidali další góly domácích znovu Radek Valsa (v padesáté minutě), o šest minut později z penalty Michal Sobotka, v 59. minutě Petr Kučera a za další čtyři minuty střelecky náramně naladěný Michal Sobotka. „Když se mu daří, je k nezastavení. Přesně tohle platilo i v sobotu proti Moravci,“ chválil čtyřgólového Michala Sobotku rapotický trenér.

V závěrečných čtyřech minutách se střelecky prosadili i hosté. Z penalty skóroval v 87. minutě Petr Sodomka,o dvě minuty později uzavřel brankový účet Petr Kudiovský.

Tomáš Brabenec přišel do Rapotic o zimní přestávce a po ne úplně přesvědčivých výsledcích v přípravě měl ze vstupu do soutěžních odvet přece jen obavy. Po dvou kolech ale neskrývá spokojenost. „Úvodní zápasy se nám výsledkově podařily, začali jsme výborně. Po dvou kolech nelze dělat závěry, ale kluci ukázali, že je v Rapoticích zkušený mančaft, který dovede zabrat v pravou chvíli. A je tady taky výborná parta, která je základem úspěchu,“ poukázal na důležité faktory Tomáš Brabenec.

Divizní fotbalisté FC Žďas Žďár byli v neděli jen krůček od cenného vítězství. Slibné vedení 2:0 nad Břeclaví ovšem ztratili během jediné minuty chvíli před koncem.
Ztratit vyhraný zápas? Fotbalisté Žďáru by o tom mohli po neděli dlouze vyprávět

Úplně opačné rozpoložení panuje teď v Moravci, který byl před jarními zápasy třetí a na Rapotice ztrácel pouhé čtyři body. Navíc dohrával z podzimu odložené utkání v Želetavě. Jenže ze tří zápasů vytěžil při skóre 3:13 jediný bod. Zatímco na podzim inkasoval Moravec venku v šesti zápasech desetkrát, během dvou jarních utkání dostal už dvanáct gólů. „Tři dny před začátkem jarní části soutěže se nám zranil útočník Libor Šebek, kterému se stal pracovní úraz. To nás poznamenalo, Libor bude chybět delší dobu. A se zraněným kolenem je na delší dobu mimo hru i gólman Radek Lisý,“ vysvětlil důvody špatných jarních výsledků Martin Černý.

V sobotu v Rapoticích stál v brance Vlastimil Cícha, za normálních okolností hráč do pole. Před týdnem při domácí remíze 1:1 s Šebkovicemi hájil moraveckou branku pro změnu Petr Černý, jiný záskok na postu mezi tyčemi. „Nemáme béčko, ani dorost, v této situaci nemáme kam sáhnout,“ dodával Martin Černý. Jednání s fotbalovým klubem se Žďáru nad Sázavou také problém s brankářem nevyřešilo, Moravec musí dál hledat řešení ve vlastních řadách

V příštím kole jedou Rapotice do Měřína a Moravec hostí Kostelec.