Tahák víkendového programu 10. kola krajského přeboru je zcela jasný. Odehraje se v neděli od 15.00 na hřišti Nové Vsi, kam dorazí sousední juniorka Nového Města na Moravě.

Zatímco před rokem se jednalo o souboj celků ze špičky tabulky, letos je situace odlišná. Jen v případě rezervy Vrchoviny, která je až třetí od konce. „Přiznám se, že jsou pro mě jejich dosavadní výsledky docela překvapením. V zápasech, které jsem měl možnost vidět, nebývají horším týmem, ale výsledkově se jim nedaří,“ všiml si trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.

V derby navíc postavení v tabulce či aktuální forma nehrávají takovou roli. „Při takových zápasech je jedno, zda jste v tabulce třetí, nebo třináctí. Každé derby je pokaždé o tom, kdo bude více odhodlaný a půjde si za body,“ zdůraznil.

V minulé sezoně při obou soubojích neplatilo pořekadlo můj dům, můj hrad. Na podzim juniorka Nového Města vyplenila hřiště Nové Vsi výhrou 3:0. Ta jí to pak na jaře vrátila podobným způsobem – 4:1. „Co bylo loni, to už nyní nehraje roli. Navíc také oba mančafty jsou trošku jiné,“ nastínil.

Cíl Nové Vsi je jasný. „Hrajeme doma, chceme samozřejmě naplno bodovat,“ zdůraznil Nedvěd.

V táboře hostujícího celku rádi přijímají roli outsidera. „Pro nás je to vlastně mnohem jednoduší, rádi Nové Vsi přenecháme roli favorita zápasu. Aspoň budeme o něco méně svázaní,“ usmíval se kouč juniorky Nového Města Ondřej Poul.

Ten připomněl ještě jednu statistiku. „V této sezoně jsme venku ještě neudělali ani bod, všechny jsme získali na domácí půdě. Nebylo by od věci to zlomit právě v derby,“ burcoval.

O složení základní sestavy však bude mít jasno teprve až pár hodin před jeho začátkem. „Asi jako každý rezervní tým, nemáme stabilní kádr. Jasno o sestavě tak budu mít až v neděli. Chceme si derby užít, s bodem bych byl spokojený. Rozhodne produktivita,“ řekl Poul.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 10. KOLO
SOBOTA: Velké Meziříčí B – Sapeli Polná (10.15), Kamenice nad Lipou – Chotěboř, Žirovnice – Ledeč nad Sázavou, Pelhřimov – Dukovany (vše 15.00).
NEDĚLE: Slavoj Polná – Okříšky, Náměšť n. O.-Vícenice – Rapotice, Nová Ves – Nové Město B (oba 15.00).


Načítám tabulku ...