Zdá se to být pověstným nošením dříví do lesa, ale přesto je nutné to opět zmínit. Čelo tabulky krajského přeboru je letos doslova jako na houpačce. Trojice fotbalových klubů Chotěboře, Fotbalové školy Třebíč a Okříšek si mění pozice na prvních třech místech pravidelně každý týden.

Před víkendovými zápasy 23. kola byli na čele fotbalisté Chotěboře, jen díky lepšímu skóre před druhými Okříškami. O bod zpět byla třetí FŠ Třebíč. Čtvrtá Kamenice nad Lipou pak ztrácela další tři body.

Sobotní a nedělní zápasy však s pořadím a bodovým kontem nejlepší čtveřice opět zamíchaly. V první řadě překvapil lídr tabulky, který vyválčil domácí bod za remízu 1:1 proti Ledči až v nastaveném čase. „Remíza samozřejmě bolí, ale takový už je sport. Stále ještě ovšem máme možnost tento výpadek napravit,“ sdělil pro Deník kouč Chotěboře Martin Jakeš.

V kabině divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou (v bílém) nemůže být o spokojenosti s jarní části ani řeči. Druhý celek loňského ročníku má rozhodně na vyšší než osmou příčku.
Mizerná koncovka i chyby sudích. Ve Žďáře vládne s průběhem jara nespokojenost

Ještě hůř si vedli fotbalisté Okříšek. Na domácím pažitu senzačně podlehli o záchranu bojující Bystřici 1:2! „Klukům sice nemohu vytknout nedostatek snahy, ale nepodali jsme ideální výkon. Přece jenom se na jejich psychice naše postavení v tabulce trošku projevuje. Není se ale co divit, takhle vysoko už Okříšky dlouho nehrály,“ poznamenal kormidelník SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

Zaváhání největších konkurentů dokonale využila Fotbalová škola Třebíč. Ta doma zdolala nováčka z Pacova hladce 3:0. „Celých devadesát minut utkání bylo zcela v naší režii. Chlapci na hřišti ukázali, jak efektivní umí být,“ pochvaloval si pro klubový web trenér Fošky Jaroslav Borák.

Jak vypadá situace na čele tabulky krajského přeboru pět kol před koncem? Na čele je s třiačtyřiceti body právě FŠ Třebíč. O bod zpět je Chotěboř, o další bodík třetí Okříšky a s rovnými čtyřiceti body se znovu do postupového boje přihlásili výhrou na půdě béčka Nového Města fotbalisté Kamenice nad Lipou.

V nedělním utkání 23. kola krajského přeboru Vysočiny doma fotbalisté Okříšek (v červeném) nečekaně podlehli až jedenácté Bystřici 1:2.
Nečekaný šok v Okříškách. Druhý celek přeboru podlehl zachraňující se Bystřici

Ti navíc ještě do konce sezony vyzvou na domácí půdě Chotěboř i Okříšky. „To, že jsme součástí boje o postup, je skvělou odměnou naší práce. Nemáme žádný důvod být z toho nějak nervózní,“ usmíval se lodivod Kamenice Zbyněk Jaroš.

Všechno nasvědčuje tomu, že boj o krajského přeborníka Vysočina bude ve 22. ročníku soutěže pořádně dramatický a napínavý ne až do posledního zápasu, ale až do závěrečného hvizdu.


Načítám tabulku ...