Oblastní svaz přišel v lednu s novou vizuální identitou, se kterou se na scéně objevuje také tým Jihlava Miners, jak se aktuálně jmenuje pátý celek východní superligové skupiny. „Základní cíl je z ní postoupit,“ vyhlíží účast v play-off Ondřej Lapeš, trenér týmu a také prezident svazu Malá kopaná Jihlava.

Proč jste se rozhodli pro změnu vizuální identity a jak se vám líbí?
V podstatě nám už nic jiného nezbývalo. Jsou to nové trendy, nové věci, co lidi zajímají. Bylo tak potřeba udělat další krok dopředu. Vizuální identita je z mé strany velmi povedená. Samozřejmě jsem byl v kontaktu s firmou, která nám logo tvořila, takže jsem byl pořád v obraze, jak se věci vyvíjejí. Kdybych teď řekl, že se mi nelíbí, tak by to bylo asi divné. (úsměv)

Superligový výběr nově nese název Jihlava Miners, jak jste k němu došli?
Nakonec jsme se rozhodli v užším kruhu pro tento název. Chtěli jsme být pořád provázáni s městem a jeho historií. Vzhledem k tomu, že je v Jihlavě spousta dalších sportovních organizací, které jsou již pojmenovány s podobnou logikou, tak jsme se chtěli trochu odlišit, proto nakonec Miners.

Po podzimu jste ve východní skupině Superligy malého fotbalu sice pátí, ale tabulka je našlapaná. Jak hodnotíte podzim?
S podzimem jsme vcelku spokojení. Pro nás je jediná kaňka domácí prohra s Blanenskem (5:6 - pozn. red.). K tomuto zápasu bylo řečeno dost, tak to nechci znovu rozebírat. Pro nás byly super body z Brna (výhra 3:2 na penalty), které se moc neočekávaly. Zápas v Ostravě byl naprosto vyrovnaný, tam jsme nakonec smolně prohráli o branku (3:4).

Útočník fotbalisté Velkého Meziříčí Antonín Plichta (v červeném) je přesvědčený o tom, že nejvyšší česká fotbalová soutěž má svoji kvalitu.
Plichta: Naše liga není vůbec špatná, bohužel chybí jen více financí a diváků

Na pátém místě máte shodně bodů jako čtvrtá Ostrava. Jak vidíte vaši šanci na play-off?
Je pořád dostatečně velká. Se všemi soupeři, co jsme hráli, to byla velmi vyrovnaná utkání. Obecně je ve východní skupině situace strašně složitá. Se vším respektem k Pardubicím, které jsou trochu odskočené, ostatních pět týmů se rve o čtyři místa. Získávat body je strašně těžké.

Na jaře máte tři těžké soupeře, ale s Brnem i Olomoucí hrajete doma, bude to hrát roli?
Určitě je pro nás domácí prostředí výhoda, ale venku jsme odehráli taky velmi dobré zápasy. Jak jsem již zmínil, není lehkých utkání v naší skupině. Musí vše klapnout, aby byly tři body. Záleží, jak se kdo sejde, nemoci, zranění, vše má svůj vliv.

Co musíte v porovnání s podzimem zlepšit a v čem hodláte pokračovat?
Vždy by se dalo něco zlepšit. Za mě se třeba zase vrátila chuť a nastavení hráčů do zápasů, kde je vidět, že kluci chtějí vyhrát a ne si jen zahrát. Od toho se vše odráží. Jediné, co byl možná trochu problém, je koncovka v důležitých okamžicích duelů. Jak v Ostravě, tak s Olomoucí jsme si vypracovali šance, abychom měli tři body, ale nakonec byl soupeř úspěšnější. Když už jsme zápas prohráli, tak vždy o branku, což nás trošku sráží. Tady se láme chleba.

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem týmu se s osmnácti body stal Jiří Míča. Jak moc je pro vás důležitý?
Jirka je pro nás velmi důležitý článek týmu. Hlavně jeho přístup je ukázkový, jeho chuť a zájem jsou vynikající, což se projevilo i nominací na repre kemp. Na své pozici patří mezi top hráče Superligy.

Osm kol před koncem základní části ztrácí extraligoví házenkáři Nového Veselí (v modrých dresech) na vytoužený postup do vyřazovací části jediný bod.
Chtějí do play-off! Klíčová budou první čtyři kola, ví kouč Nového Veselí Běloch

V jihlavském mužstvu se objevují nová či staronová jména, některá naopak chybí. Procházíte generační obměnou?
Tým se hodně obměnil. V podstatě jsme navázali na konec minulé sezony, kdy jsme věděli, že už nemáme šanci postoupit, tak jsme zapojili nové kluky. Někteří avizovali, že už moc hrát nechtějí, což jsem respektoval. S novou situací jsme si museli poradit. Myslím, že vše si sedlo dobře, hlavně sestava se nám oproti minulým rokům víc ustálila a je to vidět.

Počítáte pro jaro s dalšími novými tvářemi?
Zatím to nevypadá, ale třeba někdo překvapí. Byl bych rád, kdyby se dal dohromady Ríša Svoboda, který nám chyběl ve velkém množství utkání. Bohužel zdravotní trable a nemoci se na podzimu negativně podepsaly.

S čím budete po sezoně spokojený?
Základní cíl je postoupit ze skupiny. S tím budeme pro začátek spokojeni. Pak už bude vše otevřené. Pokud se nám podaří postoupit, chceme jít co nejvýš, ale to nebudeme sami. (úsměv)