Kromě Rozsoch odešel každý z dosavadních soupeřů Křižanova ze hřiště s pořádným debaklem. „Ale i proti Rozsochám jsme měli spoustu šancí. Výsledek mohl být jednoznačnější, takto jsme se o něj tahali až do konce,“ připomněl Burian těsnou výhru 2:1.

Lídru okresního přeboru se osvědčily letní přípravné zápasy s mužstvy z nižších krajských soutěží. „I proti nim jsme se ale dokázali dostávat do šancí. Daří se nám standardky, ale hodně gólů dáváme také po rychlých akcích. Koncovka nám zatím docela vychází,“ pochvaloval si.

První vážnější test ale přijde pro Křižanov tuto neděli, kdy doma ve šlágru kola přivítá pouze o dva body zpět druhé Bory. „Navíc je to derby, které bývá pokaždé vyhecovanější. Dorazí více lidí a to i z Borů,“ naznačil.

Fotbalisté rezervy Počítek (v červených dresech) i Rožné vyšli o uplynulém víkendu bodově naprázdno.
Čtvrté kolo okresních fotbalových soutěží. Křoví přišlo o výhru až v závěru

Svého příštího soka kouč Křižanova před týdnem také osobně viděl. „Bory doma hrály s Bobrovou, takže jsem viděl oba naše nadcházející soupeře v akci. Bory mají mladý mančaft, k tomu zkušeného Špačka ve středu pole a kvalitního gólmana Pokorného,“ hodnotil druhý celek tabulky.

Oba celky preferují útočný styl, což slibuje solidní podívanou. „Oba týmy určitě budou chtít hrát fotbal. Podle mého to bude hodně o prvním gólu. Pak se uvidí, jak na to dokáže zareagovat druhý mančaft,“ nastínil.

Vůbec celé září čekají na Křižanov nároční soupeři. „Po Borech a Bobrové narazíme na třetí béčko Bystřice. Právě jeho výsledky jsou pro mě zatím největším překvapením. S posílením divizního áčka se asi někteří hráči posunuli do rezervního mančaftu. Bude to těžký soupeř,“ potvrdil Burian.

Dosavadní výsledky Křižanova v okresním přeboru:
Křoví⋌5:1
Rozsochy⋌2:1
Jimramov ⋌11:1
Štěpánov⋌7:2

Tučně vytištěné zápasy sehráli hráči Křižanova na domácím hřišti.