Podzimní část jim vyšla na výbornou. Jen pět bodů poztráceli během úvodních deseti kol letošního ročníku východní skupiny 1. B třídy fotbalisté Nedvědice. „To, že budeme hrát nahoře, jsem před sezonou tak trochu očekával. Že ale budeme mít tolik bodů, s tím jsem až tak nepočítal. O to je to samozřejmě příjemnější,“ usmíval se kapitán a hrající asistent SK Pernštejn Michal Havlíček.

Ten je, coby ostřílený matador, v mužstvu obklopený převážně šikovnými mladíčky. „Už si zvykli na mužský fotbal a na našich výsledcích je to vidět. Tým je nyní určitě dobře vyladěný, vzájemně se výborně doplňujeme,“ pochvaloval si zkušený hráč.

O vstupenku do vyšší soutěže, kam zamíří dva nejlepší celky konečné tabulky, se hlásí i druhá FŠ Třebíč. Dobré výkony předváděly také Hamry nad Sázavou a Přibyslavice. Ty jako jediné dokázaly bodovat v Nedvědici. „Paradoxně jsme tam jeli oslabení,“ mohl vzkázat vedoucí mužstva Pavel Škorpík, který zaskakoval v trenérské funkci za hrajícího kouče Martina Kopečka.

Fotbalisté Nového Města (v zeleném) nedisponují, možná jako jediní ve třetí lize, vlastní umělou trávou. K přípravě, ale i mistrovským utkáním začátku jara, využijí tu ve Žďáře.
Fotbalisté Nového Města nyní zajíždí trénovat na umělou trávu do Žďáru

Třetí tým tabulky ale nakoply hlavně vydařené přestřelky z úvodu sezony. Derby s Rudíkovem rozhodl pět minut před koncem Luboš Lopatář, stejný výsledek 4:3 uhájily Přibyslavice v Moravských Budějovicích a pak senzačně vydřely výhru 3:2 nad FŠ Třebíč. „To bylo důležité pro další průběh,“ poznamenal.

Podzimní tabulka východní skupiny 1. B třídy je velice vyrovnaná. Typickým příkladem může být pátý Bohdalov, který ztrácí na druhou postupovou příčku jen tři body. Na sestupové pozice má ovšem k dobru pouze bodů pět.

Také záchranářské boje tudíž slibují mnohé. V tabulce totiž nikdo výrazně neztrácí. Poslední Moravské Budějovice si v závěru podzimu pomohly dvěma výhrami na hřištích soupeřů.


Načítám tabulku …