Zřejmě nejsilnější možné obsazení bude mít středeční finále letošního ročníku Krajského poháru Vysočiny. Na neutrálním hřišti v Bohdalově se od 17.30 utká obhájce loňského titulu, fotbalisté Nové Vsi, s celkem Sapeli Polná.

Jedná se o souboj starých známých. Oba celky se pravidelně utkávají v krajském přeboru Vysočiny, navíc naposledy se potkaly před pouhými deseti dny. Nová Ves doma zvítězila 3:1.

Oba soupeři se tak asi těžko mají čím překvapit. „Vzájemně se dobře známe, rozhodne tak aktuální forma. Máme nějaká drobná zranění, ale měli bychom být snad kompletní,“ sdělil trenér Nové Vsi Jaroslav Havlík.

Fotbalisté Speřic letos suverénně ovládli krajský přebor Vysočiny. Až v pondělí se ovšem definitivně rozhodlo o tom, že se v příštím ročníku představí v divizi.
Definitivně rozhodnuto! Fotbalisté Speřic se v příští sezoně představí v divizi

Jej i jeho svěřence motivuje, kromě zisku poháru, ještě jeden faktor. „Je to možnost dostat se do předkola Českého poháru, kde bychom mohli narazit na nějakého atraktivního protivníka. Chceme vyhrát,“ zdůraznil Havlík.

Fotbalisté Sapeli letos zažívají povedenou sezonu. V tabulce elitní krajské soutěže jsou kolo před koncem hned za Novou Vsí na čtvrtém místě.

K tomu postup do finále krajského poháru. K němu se však kormidelník celku z Jihlavska příliš neupíná. „Probojovat se do finále poháru je hezké, ale program máme v posledních týdnech hodně nahuštěný. Navíc se finále hraje ve středu, složit mančaft tak bude trošku problém,“ avizoval dopředu kouč Sapeli Jiří Babínek.

Po víkendovém 25. kole letošního ročníku moravskoslezské divize D mají fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) a Ždírce nad Doubravou (ve žlutočerném) jistotu setrvání v soutěží také pro příští sezonu.
Zbavili se velké tíhy: Fotbalisté Žďáru, Staré Říše i Ždírce si vydechli úlevou

Na druhou stranu věřil, že jeho tým podá maximální výkon. „Každý zápas chceme odehrát co nejlépe, nejinak tomu bude i ve středu. Určitě to ale není tak, že bychom se na finále poháru nějak zvlášť soustředili,“ dodal Babínek.

Pokud Nová Ves zvítězí, bude to už její třetí pohárový triumf. Pro celek Sapeli by se případně jednalo o premiérový triumf.