„Od úvodu jsme byli lepší, ale dlouho se nám nedařilo proměnit naše příležitosti. Prosadili jsme se až v závěru první půle, naštěstí hned dvakrát. Od okamžiku, kdy jsme zvýšili na 3:1, už bylo hotovo,“ vysvětloval kapitán SK Pernštejn Michal Havlíček.

Zisk tří bodů posunul celek z Bystřicka do klidných vod středu tabulky. „Spokojenost ano, ale teď je potřeba bodovat v Polné. Mladí kluci v týmu jsou opravdu výborní, ale nesmíme podlehnout uspokojení. Bylo je otázkou času, kdy se výsledky dostaví, ale je potřeba na tom dál pracovat,“ dodal Havlíček.

Hodně hektický duel sehráli ve Stonařově hráči Bohdalova. K výhře 2:1 jim svou nedisciplinovaností výrazně pomohli domácí hráči, kteří inkasovali hned dvě červené karty.

„Celkově jsme byli lepší, chtěli jsme hrát fotbal, kdežto Stonařov ne. Jsou to pro nás zasloužené a hlavně důležité tři body,“ pochvaloval si trenér Bohdalova Vítězslav Machatka.

Podle jeho slov je ale nyní potřeba bodový import potvrdit. „Pokud teď doma zdoláme béčko Velké Bíteše, budeme z nejhoršího venku,“ věří zkušený stratég.