Byl to souboj celků, kterým se na jaře zatím mnoho nedaří. Velká Bíteš získala do soboty jen tři body, stejně jako hostující Bory.

Po vzájemném duelu, ve kterém se oba celky vystřídaly ve vedení, se nakonec radovali z vítězství domácí. „Bylo to povedené utkání. Béčko konečně vyhrálo,“ těšilo útočníka FC PBS Adama Macka.

Ten se na vítězství podílel třemi góly. Nejprve po půlhodině hry otevřel skóre, ve druhém poločase zařídil krátce po přestávce vyrovnání a pětadvacet minut před koncem duel rozhodl.

Návrat po zranění

Přes zmíněnou jarní černou sérii je bítešské béčko v relativním bezpečí ve středu tabulky. „Nehrajeme o sestup, ani o postup, takže tam je všechno v pohodě,“ potvrzuje Macek.

Hvězdy víkendu
Jan Marek, Sokol Mírovka
Jiří Kubát, Sokol Pohled
Jan Šandera, Nová Ves
František Buben, Sokol Štoky
David Veleba, Vladislav
Adam Macek, Velká Bíteš

Ten patří do kádru A týmu, za který také na začátku jara nastupoval. Poté se ale ze zápisů o utkání vytratil. „Měl jsem zdravotní problémy, takže jsem skoro měsíc vůbec nehrál. Toto byl můj první zápas po zranění, šel jsem se rozehrát za béčko – a hned z toho byl hattrick,“ pochvaloval si spokojeně třiadvacetiletý fotbalista.

Dobrou náladu po sobotě si vylepšil ještě v neděli, kdy se v Lanžhotě vrátil alespoň na pár posledních minut také do sestavy áčka. Přispěl tak k výhře Bíteše (1:0) i v divizi. „S trenéry jsem se domluvil, že se půjdu do béčka rozehrát, abych měl po zranění vytížení,“ prozradil Macek.

Vytížení v obou týmech očekává rodák z Valče a odchovanec třebíčského fotbalu také během v nadcházejícího víkendu „Pravděpodobně bych měl jít v sobotu za béčko. V neděli bych potom měl být připraven i za áčko do derby s Velmezem,“ nastínil své nejbližší plány Macek.

V jeho věku by pro šikovného útočníka nemusela být vzdálená ani vyšší soutěž… „Kdyby přišla nějaká nabídka, určitě bych o tom přemýšlel. Ale rozhodně teď to není vůbec aktuální,“ zůstává nad poznámkou zcela v klidu Adam Macek.

Z něj ho nejspíše ale již brzy vyvede klubový pokladník. Hattrick a titul Hvězda víkendu bude Macka něco stát. „Určitě,“ směje se. „Kluci už mi včera (čtvrtek) hlásili, že levné to rozhodně nebude.“