Pátý ročník Agrostroj cupu, turnaje v malé kopané, se první červencový den uskutečnil v Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Opět nesmírně kvalitně obsazený turnaj přivítal dvacet mančaftů z mnoha koutů republiky.

Například tým Batalion tvořili čeští biatlonoví reprezentanti na čele s naší současnou jedničkou Michalem Krčmářem. Ti se sice prokousali ze základní skupiny, ale v osmifinále vyřazovací části už takové štěstí neměli. Až po penaltovém rozstřelu totiž podlehli Kundraticím.

Obhájce loňského triumfu, celek Kalamity, vypadl už ve čtvrtfinále, když nestačil na mužstvo Zkusíme uvidíme. Tento celek, tvořený jihlavskými fotbalisty, tímto jen potvrdil roli velkého favorita na celkový triumf. A tu také nakonec naplnil.

V semifinále šli z cesty Bombarďáci, kteří si spravili chuť v boji o třetí místo, když po penaltách zdolali pořádající Agrostroj. Ve finále vedlo Zkusíme uvidíme již 2:0, ale tým Na Kovárně, tvořený převážně mladými fotbalisty Radešínské Svratky, dokázal vyrovnat. V penaltovém rozstřelu už se ale radovali Jihlavané - 4:3.

AGROSTROJ CUP 2023 - VÝSLEDKY
Čtvrtfinále: Bombarďáci - Beznadějní 2:0, Zkusíme uvidíme - Kalamita 5:2, Agrostroj - Kundratice 5:2, Na Kovárně - Kopačky bez hranic 12:1.
Semifinále: Zkusíme uvidíme - Bombarďáci 2:0, Na Kovárně - Agrostroj 6:2.
O 3. místo: Bombarďáci - Agrostroj 4:3 na penalty.
Finále: Zkusíme uvidíme - Na Kovárně 2:2, 4:3 na penalty.

Nejlepší gólman: Adam Zdeněk Dubec (Bombarďáci)
Nejlepší střelec: Jiří Miča (Kalamita) - 13 gólů