V ligových sezonách vyjížděla Vysočina v zimě pravidelně na část přípravy do zahraničí.

Ještě v sezoně po pádu z nejvyšší soutěže, v zimě 2018, se Jihlavané připravovali v Turecku. Tenkrát zdolali Hermannstadt 2:1, Oděsu 3:2 a remizovali s Dynamem Moskva 1:1.

V dalších letech se již hráči připravovali výhradně v domácích podmínkách. Stejně byl naplánován zimní cyklus i pro letošní rok. „Rádi bychom ale vyjeli na krátké soustředění,“ uvedl nedávno Lukáš Vaculík.

V dalším přípravném utkání zdolali jihlavští fotbalisté třetiligové Živanice 2:1 brankami Křišťála a Rittera.
OBRAZEM. Fotbalisté Vysočiny poprvé v zimě vyhráli, těsně zdolali Živanice

Nyní se zdá, že se přání splní. „Chtěli bychom vyrazit do Chorvatska. V současnosti dolaďujeme již jen poslední detaily,“ potvrdil v úterý sportovní ředitel Vysočiny. 

Tam už s týmem neodjede Karel Pojezný, který v minulém týdnu přestoupil do ostravského Baníku. Novou tváří v týmu je naopak slovenský obránce Dávid Krčík.

Dávid Krčík
narozen: 28. 6. 1999, Prievidza
fotbalový obránce (stoper)
kariéra: Baník Prievidza, Tatran Liptovský Mikuláš
slovenská Fortuna liga: debut 24. 7. 2021, celkem 19 utkání,
1 gól

Dvaadvacetiletý stoper přišel do Jihlavy na půlroční hostování s opcí z týmu účastníka slovenské Fortuna ligy, Tatranu Liptovský Mikuláš.

Poprvé se Krčík představil fanouškům v sobotní utkání proti Živanicím, ve kterém zaujal svým spolehlivým výkonem i urostlou postavou. Jestli se jedná o jedinou změnu v kádru pro jaro, nechce zatím Vaculík spekulovat: „Ještě nějaký čas máme, takže je možné, že k něčemu dojde.“

V programu přípravy jihlavských fotbalistů došlo ještě k jedné zápasové změně. Středeční domácí utkání s Chrudimí bylo odloženo. „Chrudim byla v karanténě, která jí skončila v pondělí. Dohodli jsme se proto, že utkání hned ve středu by nemělo smysl. Zápas odehrajeme až v úterý prvního února,“ vysvětlil Vaculík.

Novou posilu Vysočiny si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.