Sebevědomým a kvalitním výkon překvapili jihlavští fotbalisté v Prostějově. Od úvodu drželi míč na svých kopačkách, byli mírně aktivnější a brzy také měli první šanci.

V desáté minutě Patrák dostal míč ve vápně, napálil ho ale směrem k bráně hodně slabě. Domácí gólman Mucha zůstal v klidu.

V končící dvacetiminutovce už udeřilo. Hosté nakrátko rozehráli roh a vytvořili melu ve vápně Prostějova. První centr byl ještě odvrácený obranou, následný Ritterův pokus skončil na tyči, ale Štefánek na potřetí už míč poslal do sítě – 0:1.

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FK Třinec.
Konec čekání. První letošní výhru Jihlavy zařídil v samém závěru utkání Klobása

Ke škodě Jihlavy jen o pár minut později udeřili ze standardky také Hanáci. Z hloubi pole rozehraný přímý kop obrana nadvakrát odvrátila mimo vápno, odkud Kopřiva míč z voleje poslal za Lancmanova záda.

Šanci vrátit vedení na stranu Vysočiny měl Peřina, na jeho technický oblouček do šibenice se Mucha musel hodně natahovat, aby míč vyškrábl na roh.

Po změně stran vyprodukoval Prostějov první šanci, v níž Zlatohlávka vychytal Lancman. Takřka z protiútoku se ale radovali hosté. Obrana SK neodvrátila centr, míč propadl na zadní tyč k Červovi, který ho poslal podél Muchy na brankovou čáru. Zde byl připravený Vedral a poslal Vysočinu podruhé do vedení.

Prostějov nedokázal na vývoj jakkoliv reagovat. Byli to naopak nadále Jihlavští, kteří ohrožovali Muchovu svatyni. A byli za to po zásluze odměněni. Střídající Klobása si elegantně zpracoval centrovaný míč na prsou a z otočky napálil míč přesně k tyči – 1:3.

Hackeři zaútočili na Slavii a další české kluby
Hackeři napadli Slavii. Jde o cílený útok, weby spadly i dalším klubům

Jenže klidný konec zápasu to pro Jihlavu zdaleka neznamenalo. Jurásek předběhl Štefánka a lehce tečoval přihrávku od Omeleho za Lancmanova záda.

Povzbuzení domácí se snažili o tlak, ale víc už nedokázali. Naopak Klobása mohl přidat svůj druhý zásah - trefil však jen stojnou nohu Muchy.

Výhru přesto Vysočina v závěru zpečetila. Při fotbalové power-play domácích vybojoval míč Vedral, posunul na Červa, který předal ještě Selnarovi, jenž z dálky trefil prázdnou branku Prostějova a potvrdil druhou výhru Jihlavy v řadě. „Od začátku jsme šli za vítězstvím. Předváděli jsme slušnou kombinační hru a jsem pyšný na výkon svého týmu. Domnívám se, že jsme vyhráli zaslouženě,“ radoval se v televizním rozhovoru jihlavský trenér Aleš Křeček.

PROSTĚJOV - JIHLAVA 2:4
Góly: 25. Kopřiva, 78. Jurásek - 18. Štefánek, 50. Vedral, 71. Klobása, 90.+4 Selnar. Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Hurych. ŽK: Píchal, Sus – Červ, Shudeiwa, Ritter, Klobása. Poločas: 1:1.
Prostějov: Mucha – Machynek (59. Sečkář), Bala, Schuster (31. Jurásek), Sus – Koudelka, Omale, Kopřiva (75. Dittmer), Zapletal (31. Stříž) – Zlatohlávek (59. Spáčil), Píchal.
Jihlava: Lancman – Křišťal (73. Svoboda), Štefánek, Vlček, Peřina– Lacko (86. Tureček), Červ, Shudeiwa (86. Selnar), – Ritter, Vedral, Patrák (61. Klobása).