Konečný výsledek zajímavého duelu na Julisce se zrodil devět minut před koncem. Na centr Smejkala si naběhl na zadní tyč zcela zapomenutý Křišťál a hlavou srovnal na 3:3.

Hrdinou utkání z jihlavského pohledu ale byl právě centrující Smejkal. Ten ve druhém poločase doslova exceloval. Vstřelil první branku Vysočiny, čímž nastartoval velké vzepětí mladého celku. Na další dva góly přihrál…

Jihlavané museli po změně stran dohánět manko, které nabrali hned zkraje utkání. Dva zmatky v malém vápně potrestala Dukla Kozmou a Buchvaldkem, čímž se záhy dostala do herní pohody.

Svěřenci Aleše Křečka přijeli do Prahy jen s dvanácti hráči a dvojicí gólmanů a zdálo se, že v duelu bude jedinou otázkou, kolik si Vysočina odveze domů branek.

Jenže zhruba po dvaceti minutách tlak Dukly ustal, naopak hosté začali více držet míč. Šanci si jihlavští vypracovat nedokázali, snad jen střely Arroya a Červa trošku vylekaly Radu v domácí svatyni.

Naopak ještě před přestávkou měl pojistku na noze Buchvaldek, napálil ale jen břevno.

Po pauze se obraz hry zásadně změnil. Smejkal po Arroyově výzvě vyzpovídal v běhu stopery Dukly a snížil. O čtyři minuty si role vyměnili – 2:2.

Dukla měla v zápase jednu velkou výhodu. Mohla kvalitně vystřídat. A právě jeden z nových hráčů, Hadaščok, propálil po brejku Lancmana, a Pražené měli blízko ke třem bodům.

Potom ale přišla velká chvíle beka Křišťála a Jihlava si domů odvezla vydřený bod.

DUKLA - JIHLAVA 3:3
Góly: 7. Kozma, 8. Buchvaldek, 79. Hadaščok – 52. Smejkal, 56. Arroyo, 81. Křišťál. Rozhodčí: Machálek – Hock, Leška. ŽK: Doumbia. Bez diváků. Poločas: 2:0.
Dukla: Rada - Dancák, Piroch, Chlumecký – Kovaľ (73. Lauko), Kim (61. Hadaščok), Kozma, Doumbia, Preisler (85. Krunert) – Buchvaldek (73. Fábry), Ugwu.
Jihlava: Lancman – Křišťál, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko – Smejkal, Shudeiwa (65. Ševčík), Arroyo (90.+2 Araujo-Wilson) – Vedral.