Druhá nejvyšší soutěž u nás byla rozehrána minulý týden, ale ne kompletně. Oba nedělní soupeři měli svá utkání odložena kvůli nákaze v týmech protivníků.

Zatímco Votroci už duel s Vlašimí dohráli v týdnu (1:0), Jihlavu čeká souboj v Chrudimi až patnáctého září. Zápasovou výhodu ale mít Východočeši nebudou, Vysočina v týdnu odehrála také soutěžní utkání.

Pohárové klání se Starou Říší ale nenabídlo očekávanou herní kvalitu, ani alespoň náznak krystalizující se základní sestavy Vysočiny.

Fotbalové utkání I. kola MOL Cupu mezi FC Vysočina Jihlava a FSC Stará Říše.
Vysočina zlomila odpor Staré Říše až po hodině hry

Upracovaná výhra nad divizním sokem prostě optimismus nepřinesla. „Tentokráte to bude bude zcela jiný zápas. Hrajeme doma, dáme do toho všechno. Doufám, že přijdou fanoušci,“ věří ve zlepšený výkon týmu jeden ze středečních střelců Jihlavy, záložník Lukáš Červ.

Hned v prvním ligovém utkání bude potřeba podat kvalitní výkon. Hradec Králové patří, společně s pražskou Duklou a Viktorií Žižkov, k největším uchazečům o letošní jediné postupové místo do první ligy.

To si uvědomuje také trenér Aleš Křeček. „Hradec v létě tým velmi dobře doplnil. Jde o konsolidovaný tým, v němž se vhodně kloubí zkušení fotbalisté a mladíci. Právě zkušenost hradeckého celku vidím jako jeho největší přednost,“ popisuje jihlavský stratég.

Na dotazy novinářů odpovídali (zleva) sportovní ředitel FC Vysočina Jihlava Lukáš Vaculík, trenér Aleš Křeček a středopolař Matúš Lacko.
Tiskovka FC Vysočina: Tým se omladil, ale ambice klub nesnižuje

V hradeckém dresu může nastoupit hned několik hráčů, kteří mají významnou jihlavskou minulost.

V létě přišli do kádru černobílých Pavel Dvořák, Jan Záviška a přímo z Vysočiny Filip Novotný. Svatyni už nějaký čas střeží Patrik Vízek.

I to zvyšuje prestiž utkání, stejně jako ligová premiéra trenéra Aleše Křečka na lavičce Vysočiny. „Už se moc těšíme, až to vypukne,“ přiznává kouč. „Přijede soupeř, který má v soutěži ty nejvyšší ambice. Hrajeme ale doma a budeme chtít podat takový výkon, který nám přinese body.“