Od úvodního hvizdu se hrálo podle jihlavských not. Domácí na Vyšehrad nastoupili opravdu razantně a vypracovali si řadu zajímavých příležitostí před jejich svatyní.

Na velké šance se ale čekalo téměř půl hodiny. Až v šestadvacáté minutě se ocitl sám před brankou Zoubele, z malého vápna ale takovým líným kopem jen trefil ležícího Dočekala.

Ve třicáté minutě byl sám před brankářem Klobása, toho sice přehodil, ale míč šel mimo konstrukci.

FNL: FK Baník Sokolov - FC Vysočina Jihlava
Konečně. Jihlavští fotbalisté po sedmi duelech zabrali, vyhráli v Sokolově

Teprve o minutu později jihlavský kanonýr odčaroval vyšehradskou braku. Po rohu zůstal na vzdálenější straně vápna zcela pozapomenutý a s přehledem otevřel skóre - 1:0.

Až po změně stran poprvé zahrozili i hráči Slavoje. V pětapadesáté minutě si připsal Lancman první zákrok, táhlou Kozlovu ránu z dálky spolehlivě lapil.

Pojistka vedení přišla vzápětí. Smejkal střelou z rohu vápna protáhl Dočekala, ten míč pouze vyrazil před sebe. V nastalém zmatku se nejlépe zorientoval Klobása a z otočky mířil přesně.

Jihlavští dál soupeře svírali, Mikuš z hranice velkého vápna o centimetry minul pravou tyč branky Pražanů, následně nebyl Rezkův gól uznán pro ofsajd.

Vyšehradská obrana přesto kapitulovala. Na kolmici si naběhl Svoboda a zamířil přesně.

Svoji premiéru v základní sestavě FC Vysočina Jihlava si odbyl osmnáctiletý Fares Shudeiwa proti Viktorii Žižkov.
Jsem moc rád, že jsem od trenéra dostal důvěru, netají mladý záložník Shudeiwa

V uvolněné závěrečné čtvrthodině Vejvar nevyužil nedorozumění Pojezného s Lancmanem a pálil mimo prázdnou jihlavskou branku. Na druhé straně opět selhal Zoubele, který prohrál další souboj s Dočekalem.

Jihlavští fanoušci se přesto dočkali i čtvrté branky. Svoboda utekl po pravé straně a luxusně naservíroval před branku na nabíhajícího Rezka - 4:0.

V posledních minutách si ještě musel čisté konto zasloužit gólman Lancman, který kryl tři nepříjemné pokusy hostí, a podtrhl tak zasloužené vítězství domácích.

JIHLAVA - VYŠEHRAD 4:0
Góly: 32. a 56. Klobása, 73. Svoboda, 85. Rezek. Rozhodčí: Ginzel - Novák, Váňa. ŽK: Drozda, Alexandr, Zinhasovič (vš. Vyšehrad). Diváci: 695. Poločas: 1:0.
Jihlava: Lancman - Svoboda, Diouf, Pojezný, Javůrek (46. Novotný) - Fortelný (82. Ritter), Lacko - Mikuš (77. Koubek), Zoubele, Smejkal (64. Rezek) - Klobása (64. Shudeiwa).
Vyšehrad: Dočekal - Kozel, Drozda, Mareš, Laňka (69. Pouček) - Zinhasovič, Kokorovič (75. Šandera) - Drobílek, Alexandr, Bašič - Vejvar.