Po úvodních pětačtyřiceti minutách to ovšem na bodový import příliš nevypadalo. V nepříznivých podmínkách, kdy byla kvůli mlze špatná viditelnost, se gólově prosadil jen domácí celek.

Dvě minuty před pauzou zatáhl ve vápně za záchranou brzdu gólman Soukup a Zlatohlávek poslal z pokutového kopu béčko Olomouce do vedení – 1:0.

O poločasové přestávce se řešilo, zda utkání ve zhoršujících se podmínkách dohrát, což trenéři obou klubů odsouhlasili. A FC Vysočina se to vyplatilo.

Letošní podzim zatím třetiligovým fotbalistům Velkého Meziříčí (na snímku) rozhodně nevychází podle jejich představ. Vydaří se jen alespoň jeho závěr?
Brzké nedělní vstávání. Meziříčí doma vyzve nováčka z Hranic, Vrchovina jede ven

Osm minut po změně stran se před brankou Sigmy odehrála hodně nepřehledná situace, v níž se nejlépe zorientoval Tureček a vyrovnal na 1:1.

Za další čtvrthodinu už hosté vedli. Nejprve měl dobrou příležitost Fila, ale gólman domácích jeho střelu vytáhl na roh. K němu se postavil Selnar a také s přispěním zaváhání brankáře Sigmy z něj zařídil nečekaný obrat – 1:2.

V závěru však byli olomoučtí mladíčci blízko vyrovnání. Agilní Zlatohlávek nejprve orazítkoval tyčku svatyně hostů. Ještě větší šanci měl osm minut před koncem. Po faulu Peřiny dostal podruhé v utkání výhodu pokutového kopu. Tentokrát ovšem napálil míč je do tyče!

Cenné tři body tak na závěr první poloviny letošní sezony putovaly na Vysočinu.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 16. KOLO
OLOMOUC B - JIHLAVA 1:2
Góly: 43. Zlatohlávek (PK) – 53. Tureček, 67. Selnar. Rozhodčí: Ulrich – Matoušek, Bureš. ŽK: 76. Langer, 90.+4. Vepřek – 8. Vedral, 42. Soukup, 61. Piško, 81. Peřina, 86. Křišťál, 90.+2. Tureček. Poločas: 1:0.
Olomouc B: Stoppen – Slavíček, Bednár, Poulolo, Vepřek – Langer, Grygar (73. Fiala) – Sedlák (85. Šíp), Košťál (46. Uriča), Sláma (62. Hadaš) – Zlatohlávek.
Jihlava: Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko – Piško, Selnar (90.+1. Zahradník), Ogiomade (46. Tall) – Araujo-Wilson (46. Fila).