Ani jednomu týmu se loňská sezona nevydařila. Jihlava i Opava si zajistily záchranu soutěže až v posledním kole, pouhé dva body před zónou sestupu.

Úvod sezony FC Vysočina JihlavaZdroj: grafika DeníkJe proto nasnadě, že pro oba protivníky bude vstup do nového ročníku hodně důležitý. „Druhá liga je extrémně vyrovnaná, každý může porazit kohokoliv. Není proto důležité, s kým budeme zrovna začínat. My jsme samozřejmě Opavu studovali, máme o ní dostatek informací. Věřím, že je máme dobře načtené a hráči informace přenesou na hřiště,“ uvedl pro Deník před prvním zápasem jihlavský trenér David Oulehla.

Vysočina nadále spoléhá na své vlastní odchovance, v kádru celku došlo k jen menší změnám. Tou největší je určitě odchod zkušeného středopolaře Lukáše Zoubeleho.

Tým však v přípravě pracoval kvalitně, dařilo se mu i v zápasech. V pěti duelech čtyřikrát vyhrál, včetně zápasů s mistrovskou Spartou a Slovanem Liberec. Varováním ale musí být debakl v generálce na Bohemians (0:6). „V tom zápase jsme udělali čtyři velmi hrubé chyby, které jsme v zápasech předtím neudělali,“ komentoval příčiny porážky Oulehla.

Generálku na start nové sezony jihlavští fotbalisté nezvládli. Na stadionu pražských Bohemians 1905 vysoko prohráli. Ilustrační foto.
Debakl na závěr přípravy. Klokani nedali Vysočině šanci, nasázeli jí šest gólů

Těžko však rovněž soudit, v jaké kondici se nachází celý klub. V létě z finančních důvodů ve Vysočině zrušili divizní B tým. V kabině je tak velký hráčský přetlak. „Náš realizační tým je dost široký, aby vytvořil kvalitní servis pro tým i jednotlivce,“ vysvětlil na klubovém webu kouč Vysočiny. „Uvidíme až po pár utkáních, jak se to bude vyvíjet.“

Nadějný konec loňské sezony, pozitivní přístup trenéra Oulehly i výsledky v přípravném období ukazují na mírný optimismus Jihlavanů ohledně nadcházející sezony. Ale jak zmínil trenér výše, druhá liga v aktuálním složení nabízí mimořádně vyrovnané startovní pole. „Všichni uděláme vše pro to, abychom byli nachystaní na první kolo a zvládli ho. A potom na druhé, třetí…“ řekl již dříve k plánům pro sezonu David Oulehla.

Rozhovor s trenérem Vysočiny čtěte na webech Deníku v pátek. V naší anketě si můžete tipnout umístění FC Vysočina v nadcházejícím ročníku druhé ligy.