Pouze bod za remízu 2:2 s Břeclaví si v nedělním 16. kole moravskoslezské divize D připsali na své konto divizní fotbalisté FC Žďas Žďár nad Sázavou.

Pokud někdo v neděli odešel ze stadionu na Bouchalkách pět minut před závěrečným hvizdem, jen sotva mohl posléze konečnému výsledku uvěřit. Žďárští fotbalisté vedli nad celkem z jihu Moravy 2:0 a s přehledem mířili za třemi důležitými body.

Fotbalisté Humpolce (v modrém) se na krajského rivala, celek Slavoje Polná (v červených dresech) dobře připravili a v neděli jej před vlastními fanoušky zdolali 3:1.
Derby rozhodl odlišný přístup. Humpolec nic nepodcenil, hráči Slavoje zklamali

Jenže během jedné jediné minuty bylo všechno jinak. „Úplně zbytečnými fauly jsme hostům nabídli dvě standardky, po nichž vyrovnali,“ kroutil hlavou trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Hlavní chyba ale podle jeho slov nastala už v předešlém průběhu zápasu. „Proměnit jen polovinu našich šancí, bylo by o osudu toho utkání už dávno hotovo,“ povzdechl si.

V konečném důsledku navíc mohli fotbalisté z města pod Santiniho Zelenou horou vyjít úplně naprázdno. „Břeclav měla k dispozici v úplném závěru ještě jednu standardku, která vypadala stejně jako vyrovnávací branka, naštěstí balon skončil těsně vedle,“ oddechl si.

Levý bek fotbalistů Velkého Meziříčí Jan Nedvěd (v červeném) se mohl gólově prosadit v průběhu nedělního zápasu se Slováckem B (v tmavě modrém). Jeho střela však skončila na břevnu domácí svatyně.
OBRAZEM: Bez střelce to nejde. V Meziříčí i Jihlavě by o tom mohli vyprávět

Taktická nevyzrálost. Na ni si dvaatřicetiletý kormidelník stěžoval už v průběhu zimní přípravy. „Hrajeme netakticky. Místo abychom šli po míči, nesmyslně faulujeme a sami vrátíme soupeře do zápasu,“ zlobil se.

Dva body mohou v konečném účtování chybět. „Nedá se nic dělat, už je to za námi. Máme aspoň o to větší motivaci pro následující důležitý záchranářský zápas ve Ždírci,“ dodal Pohanka.


Načítám tabulku ...