Podle trenéra Tatranu utkání nemá favorita. „Myslím si, že síly obou celků jsou vyrovnané, rozhodne momentální forma. V minulých letech jsme ty zápasy zvládli, ale pokaždé to bylo vyrovnané, rozhodují opravdu malé detaily,“ řekl trenér Ždírce Martin Slavík.

Jeho protějšek s těmito slovy příliš nesouhlasil. „Pro mě je Ždírec favoritem z mnoha důvodů. Předně hraje doma, je stabilním účastníkem divize, navíc má dlouhodobě lepší výsledky. My se mu tu roli pokusíme co nejvíce znepříjemnit,“ vysvětloval kouč havlíčkobrodského Slovanu Josef Soural.

Ten očekává, že v derby nebude padat příliš branek. „Byť Ždírec není defenzivním mužstvem, velice dobře brání,“ všiml si trenér Slovanu, který by byl nesmírně rád, pokud by jeho svěřenci zlomili nepříznivou sérii s okresním rivalem.

Fotbalisté Žďáru (v bílém) doma v neděli Bystřici vůbec nešetřili. Na cestu domů jí nabalili hned sedm vstřelených branek.
Rozhodla fyzička, shodně si po derby notovali Zbytovský se Sodomkou

Naposledy Slovan zdolal Ždírec v říjnu 2017. „Jedeme s pokorou a touhou konečně uspět. Nesmíme ale udělat takové chyby, jako v závěru zápasu s Bíteší,“ dodal.

Oba celky se nemají moc čím překvapit. „Hráči i trenéři se navzájem dobře známe, myslím, že se jen stěží může někdo nechat zaskočit,“ přiznal Slavík.

První ze dvou krajských derby se bude hrát už v sobotu. Stará Říše vyzve Žďár v azylu v Telči. Na jejím hřišti se totiž rozjíždí rozsáhlá rekonstrukce, která potrvá přes měsíc, proto se svěřenci trenéra Kovačíka ve Staré Říši nepředstaví celý podzim! Řešit domácí zápasy budou buď změnou pořadatelství, nebo využijí travnatou plochu v nedaleké Telči. V neděli pak Velká Bíteš hostí Polnou.

Program 3. kola MS divize D:
SOBOTA: Břeclav – Tasovice (10.30), STARÁ ŘÍŠE – ŽĎÁR N. S. (hř. Telč), Start Brno – Zbrojovka Brno B, BYSTŘICE N. P. – Hodonín, (vše v 16.30).
NEDĚLE: Lanžhot – Humpolec, V. BÍTEŠ – SL. POLNÁ, ŽDÍREC N. D. – H. BROD (vše v 16.30).