Solidní návštěva více než tří stovek diváků viděla na žďárských Bouchalkách, snad jen s výjimkou úvodní čtvrthodiny, jednostrannou podívanou. Už do půle si domácí favorit vypracoval dvoubrankový náskok, který po změně stran ještě navýšil.

„Podobně jako před týdnem proti Bíteši nám začátek zápasu příliš nevyšel, do 15. minuty to z naší strany nebylo nic moc. Tentokrát jsme to naštěstí zvládli bez inkasované branky a v dalším průběhu hry už to bylo dobré,“ pochvaloval si trenér FC Žďas Petr Nedvěd vydařený start do sezony a ještě dodal.

„S ohledem na šance, kterých jsme si vytvořili spoustu, mohlo být konečné skóre ještě vyšší, ale musíme být skromní. I pět branek vypadá docela hezky. Vstup do soutěže se nám povedl, ale hráli jsme oba zápasy doma, navíc proti soupeřům, kteří asi nebudou patřit ke špičce. Zůstáváme proto nohama na zemi.“

Zápas dvou poločasů

S vítěznými pocity opouštěli v neděli domácí pažit také fotbalisté Velké Bíteše. Proti nováčkovi z Humpolce to v první půli vypadalo na jasnou záležitost, Spartak svého soupeře přitlačil, vstřelil dvě branky, navíc mohl skórovat i vícekrát. Po změně stran však domácí borci úplně vypadli z rytmu, Humpolec rychle snížil a byl několikrát blízko vyrovnání. Až branka Bárty tři minuty před koncem přinesla klid do domácích řad.

„V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme si názorně ukázali, jak bychom měli hrát. Naopak v tom druhém to bylo přesně obráceně, jak bychom hrát neměli. Po povedené první půli se chlapci v kabině navzájem pochválili a přestali hrát. Po kontaktním gólu Humpolce jsme se najednou začali bát o výsledek, ale soupeř naštěstí dvě své tutovky neproměnil,“ oddechl si trenér Velké Bíteše Libor Danihelka.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v oranžovém Ivo Plhal) začali premiéru v I. A třídě remízou 2:2 proti Koutům.
Oba nováčci na úvod bodovali