Velké sobotní vedro více svědčilo Lanžhotu, na branku Žďáru se valil jeden útok za druhým. Favorit dominoval, ale hosté ze Žďáru mu svými chybami situaci ulehčili. Burac se poprvé prosadil už v 9. minutě, když využil chybu v defenzivě. Podruhé se trefil po brejku ve 23. minutě, to obstřelil gólmana Šenkýře.

Třetí zásah přidal po krásně trefě pod břevno a svůj střelecký účet uzavřel ve 41. minutě, když po další skvostné přihrávce obešel i Šenkýře – 4:0.

Bylo po zápase, navíc nespokojený žďárský kouč Václav Pohanka prostřídal zranitelnou defenzivu. „Je až nepochopitelné, co naši hráči vymýšleli. Buracovi jsme doslova nabídli tři góly. Na druhou stranu musím uznat, že projevil kvalitu a naložil s nimi skvěle. Všechny případy vyřešil na jedničku,“ uvedl Pohanka.

Fotbalistům Humpolce (v pruhovaných dresech) se na jaře v divizi dařilo.
Konec sezony Humpolci rozradostnila těsná domácí výhra

Ve druhém poločase se brankostroj zastavil, hostům se však zdramatizovat utkání nepodařilo. „Je těžké hodnotit druhý poločas. Lanžhot držel míč na kopačkách a vítězství si pohlídal. V každém případě nás mrzí chyby. Mohlo to být vyrovnané utkání, ale soupeře jsme rychle dostali na koně,“ dodal Pohanka.

Lanžhot tak obsadil konečnou třetí pozici, Žďár skončí jedenáctý. Hlavní hvězdou zápasu byl pochopitelně Burac, který na poslední chvíli splnil své předsevzetí. „Chtěl jsem na jaře dát šest gólů, nakonec jich mám sedm,“ mohl se usmívat.

Na jihu Moravy se představil také Slavoj Polná. Podle očekávání nestačil na nadupaný kádr Startu Brno a s divizí D se loučil vysokou porážkou 1:5. Ráz utkání udala už první desetiminutovka. Start se ujal vedení už ve 4. minutě a v 62. minutě druhou trefou zvyšoval Avdić už na 5:0. Pět minut před koncem alespoň korigoval Pavlas