Úvod třaskavého derby byl vyrovnaný, strhla se bitva o každý metr. Za vedení vděčili hosté Štefflovi, který se ve 25. minutě přesně trefil z přímého kopu. Komplikaci jim však přinesla 35. minuta, kdy byl vyloučen Wolker. „Tenhle moment utkání hodně ovlivnil, a to oboustranně. Nové Město se zaměřilo na obranu, my jsme začali dobývat branku, ale vůbec se nám nedařilo. Ztráceli jsme jednoduché míče, kazili jsme lehké přihrávky i centry,“ povzdechl si žďárský kouč Václav Pohanka.

Organizaci hry si naopak pochvaloval jeho protějšek Lukáš Michal. „Museli jsme se více soustředit na obranu, ale zvládli jsme první poločas bez inkasovaného gólu. V kabině jsme si k dalšímu průběhu v utkání něco řekli a jsem rád, že to vyšlo i na hřišti.“

Házenkáři Nového Veselí porazili Maloměřice
Nové Veselí dotáhl v Maloměřicích k jasnému vítězství Flajsar

Bezradnost hostitelského týmu pokračovala a ještě více se prohloubila čtvrt hodiny před koncem. Hosté opět ukázali, jak jsou nebezpeční ze standardních situací. Druhým šťastným střelcem byl útočník Duba – 0:2. „Byli jsme na koni, dobře jsme bránili. Uskákali jsme centry ze stran soupeře a do výraznějších šancí je nepustili,“ dodal Michal.

Žďáru se podařilo snížit v poslední minutě, což bylo příliš pozdě. Na branku Dočekala už nikdo nenavázal. „V podstatě to už byla jen korekce. Hosté hráli, co chtěli a potřebovali. My jsme měli dost času něco s výsledkem udělat, nevyužili jsme dvě gólovky a snížili až v závěru. O lepší výsledek jsme se připravili naší nekvalitou v ofenzivě,“ našel příčiny porážky trenér Pohanka.

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutém) remizovali s Kroměříží 0:0.
Fotbalisté Vysočiny čekají na první jarní gól. S Kroměříží remizovali

Nové Město tak udrželo třetí místo v tabulce divize D, žďárští fotbalisté klesli na šestou pozici za rivala z Havlíčkova Brodu. Slovan jen remizoval ve Staré Říši 0:0. Bez branek skončilo i další očekávané derby Humpolec – Pelhřimov, na gól čekalo marně 650 diváků.

Žďár nad Sázavou - Vrchovina Nové Město 1:2 (0:1)
Branky: 92. Dočekal – 25. Šteffl, 75. Duba.
Rozhodčí: Terber – Denev, Svoboda.
ŽK: Horák – Šmída, Švanda, Sytař.
ČK: 34. Wolker (Vrchovina).
Diváci: 430.
Žďár nad Sázavou: Jícha – Trojánek (80. Dočekal), Fiala (73. Veselský), Horák, Vitásek, Henzl, Krajčo (80. Jiroušek), Švoma (73. Starý), Sodomka, Severa, Nedvěd.
Vrchovina Nové Město: Šmída – Švanda, Bača, Wolker, Sytař (90. Jelínek), Batelka, Šteffl, Partl (81. Boušek), Duba, Pulkrábek (90. Dobrovolný), Sádecký.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...