„Okamžitě naznačil, že bude velkou posilou,“ řekl na konto fotbalisty z Běloruska trenér Slavoje Ján Kubík.

S jeho celkem se nová posila připravuje od začátku minulého týdne. „Ilya je sice z Běloruska, ale má polský pas. Zde působil ve čtvrté nejvyšší soutěži, naposledy pak nastupoval ve druhé běloruské lize,“ prozradil.

A jak se hráč ze země despotického prezidenta Lukašenka dostal na Vysočinu? „Na podzim nám poslal video s tím, zda bychom o jeho služby neměli zájem. Už od ledna jsme tak na jeho příchodu pracovali, jelikož po administrativní stránce jde o poměrně složitou záležitost,“ neskrýval kouč Polné.

Ačkoliv mohou jí do jarní části v relativním klidu, nechtějí divizní fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) nic podcenit.
Vyhlídky pro divizní jaro? Bystřice chce být premiantem mezi kluby z Vysočiny

Nyní už tomu, aby Kazlou naskočil do mistrovských bojů, nic nebrání. „Na začátku jsme moc nevěděli, do čeho jdeme. Ale vše už je vyřízené, teď už se Ilya musí hlavně aklimatizovat,“ předestřel.

Své kvality prokázala nová posila z Běloruska hned při jeho prvním přípravném duelu proti Nové Vsi. Na výhře 4:0 se Kazlou podílel jednou brankou a dvěma asistencemi. „Ilya je urostlý hráč, výborně fyzicky připravený a také velice přímočarý. Může hrát na levé straně zálohy, ale klidně také na hrotu útoku. Je výborný ve hře jeden na jednoho, ale je rovněž dostatečně důrazný. Když je potřeba, nic nevymýšlí a míří přímo na branku soupeře,“ pochvaloval si Kubík.

Kvalitní posilu hlásí také krajský rival Polné z moravskoslezské divize, fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem.

O uplynulém víkendu si divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) i Havlíčkova Brodu (v tmavém) proti soupeřům z krajského přeboru zastříleli.
Trenérovi FC Žďas dokonale vyšly změny v sestavě. Také Slovan jasně exceloval

U nich se ale jedná o nového hráče do defenzivy. „Jaro u nás stráví stoper Jakub Pačovský, jednadvacetiletý hráč třetiligového Blanska. Měl by v základní sestavě nahradit Frantu Kuldana, který si obnovil zranění a pro celé jaro s ním zřejmě nemůžeme počítat,“ postýskl si kormidelník Bystřice Oldřich Veselý.

Od Pačovského si ale hodně slibuje. „Už v sedmnácti kopal za Blansko divizi, před časem jej ale přibrzdily poraněné křížové vazy v koleni,“ naznačil.

Vrásky na čele přidělalo Veselému ještě jedno zranění. „Luboš Zbytovský má opět problémy s operovaným kolenem, snad to nebude nic vážnějšího,“ dodal.


Načítám tabulku …