Nové vedení klubu bude tvořit pět členů. Zvoleni byli Jan Šimáček, Zdeněk Veselý, Pavel Mezlík, Jaroslav Krejčí a Martin David. „Jsme všichni na stejné vlně, proto věřím, že nový výbor bude fungovat,“ vyslovil své přání Jan Šimáček, který dosud vykonával, vedle funkce trenéra A týmu mužů a mladších žáků, také funkci sekretáře.

V ní by měl pokračovat i nadále, současně ale také „povýší“ do pozice předsedy celého oddílu. „Ještě jsme sice neměli první oficiální jednání, ale hned na členské schůzi jsme si společně sedli a kolegové chtějí, abych se funkce předsedy ujal já. Stejně tak mám dál působit i v roli sekretáře, protože s fungováním klubu už mám zkušenosti,“ prozradil Šimáček.

Místopředsedou klubu by se měl stát Pavel Mezlík. „Práci si ale rozdělíme mezi všechny členy výboru. V základním směřování jsme zajedno, ale samozřejmě nějaké rozdíly v názorech na různé věci budou, to je logické. Beru to ale za pozitivum, kdy každý přinese jiný názor či pohled,“ komentoval.

Jako náraz do zdi. S podobnými pocity si musí připadat všichni hráči, kteří absolvují souboje s kapitánem divizních fotbalistů FC Žďas Žďár Čestmírem Vitáskem (v bílém).
Fotbalisté Žďáru potvrdili ohromnou fazonu, naopak Slovan doma nečekaně neuspěl

Prvotní úkol nového výboru FC Velké Meziříčí je jasný. „Klíčové bude obsazení trenérské pozice u áčka, kde já po posledním podzimním kole skončím. Stejně tak bude důležité i posílení kádru přes zimní přestávku,“ zdůraznil nový předseda.

Záchrana mužů v divizi je prvořadým úkolem. „Jednoznačně musíme stabilizovat situaci v áčku, posílit jej a na jaře co nejdříve zachránit. Na to pak navazují i další týmy, béčko a dorost, to vidí každý,“ nastínil.

A jakou dlouhodobější vizi má nový klubový výbor? „O nějaké vizi jsme se ještě nebavili. Určitě dostávat do divizního áčka naše vlastní odchovance, v soutěži pak hrát důstojnou roli. Jinak věcí na zlepšení v klubu, tedy v jeho zázemí, je dost, třeba osvětlení na umělé trávě u hlavního hřiště. Ale teď máme jiné starosti,“ dodal Šimáček.


Načítám tabulku ...