Na sestupové pozice mají divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou odstup devíti bodů. To je sice relativně dost, ale na druhou stranu rozhodně ne důvod k přehnanému klidu.

Ani ryba, ani rak. Tak vypadala úvodní polovina letošního ročníku z pohledu fotbalistů FC Žďas Žďár. Do druhé části sezony povede mužstvo nový trenér, z Nové Vsi se vracející Václav Pohanka.

Bývalá střelecká opora celku z města pod Santiniho Zelenou horou si dobře uvědomuje, že nic jistého jeho mančaft rozhodně nemá. „Prvotní cíl pro nás je rychle se dostat z pozic, které jsou bojem o záchranu. Až poté se můžeme bavit o případných dalších metách,“ prozradil dvaatřicetiletý kormidelník.

Na jaře už fotbalisty Humpolce (v pruhovaném) na trenérském můstku povede ligovými soutěžemi protřelý kouč Roman Veselý.
Překvapí také na jaře? Pro fotbalisty Humpolce bude nesmírně důležitý začátek

Jak už je v posledních letech ve Žďáře zvykem, zimní přípravu výrazně ovlivnily studijní povinnosti řady hráčů. „S mírnými výkyvy jsem byl s průběhem přípravy spokojený. Jakmile začal semestr na vysokých školách, bylo to trošku horší. Máme hodně mladý tým, ale kluci se snaží,“ ocenil.

Výsledkově se ovšem stabilnímu účastníkovi čtvrté nejvyšší soutěže v Česku příliš nevedlo. „Nejprve jsme ale hráli se dvěma celky ze třetí ligy, kde byl výkonnostní rozdíl jasně patrný. Mě mrzí hlavně náš výkon v Boskovicích (prohra 1:4 – pozn. red.), kde to od nás bylo špatné po všech stránkách. Ale ani ta další utkání nebyla ideální, pocity z nich jsou rozpačité,“ neskrýval jisté rozčarování.

Svůj vliv prý sehrála velká rotace hráčů. „Sestavu jsme hodně střídali, až v úplném závěru hrajeme s tím nejlepším. Necílili jsme na výsledky, ale spíše na to, abychom se prezentovali dobrou hrou. Výsledky jsou důležité až v sezoně,“ upozornil.

Trenéři většiny mužstev v divizní skupině D se vesměs shodují, že fotbalisté Velké Bíteše (v modrých dresech) jsou jedním z nejnepříjemnějších celků v soutěži.
Probudí se Velká Bíteš střelecky? Stále na tom pracujeme, prozradil trenér Zúbek

Kromě příchodu bratrů Starých z Nové Vsi a konci stopera Šindelky se kádr Žďáru nezměnil. „Je chybou, že jsme více neposílili, ale doba tomu moc nepomáhá,“ posteskl si.

S jakými očekáváními tedy půjde trenér FC Žďas do sezony? „Nečeká nás nic jednoduchého, protože jsme v sestupovém pásmu. Navíc týmy Ždírce i Polné posílily. Pro nás bude klíčová úvodní třetina jara,“ dodal Pohanka.


Načítám tabulku ...