Jednoznačným stínem zimní přípravy je pro fotbalisty Tatranu nepříjemné zranění klíčového útočníka Matěje Vopršala.

Předposlední příčka podzimní divizní tabulky patří fotbalistům Ždírce nad Doubravou. Na jaře je tak nečeká nic jiného než záchranářské boje. „Tomu jsme podřídili celou přípravu, na nic jiného nemyslíme,“ usmál se lodivod Tatranu Michal Votava.

Hned pět fotbalistů opustilo podzimní kádr Staré Říše (v červeném). Trojlístek z nich zamířil do nižších soutěží země našich jižních sousedů.
Svízelná situace. Úvodní čtyři jarní kola naznačí možnosti fotbalistů Staré Říše

A dál pokračoval: „Klíčové pro nás bude, jak si budeme počínat v defenzivě. V tomto směru si naše hra docela sedá, celkově tým začal šlapat. Kluci více vnímají, co po nich chceme.“

Přitom úvodní přípravný zápas skončil pro Ždírec debaklem 0:5 od Pelhřimova. „Po tom utkání byla v kabině velká bouře. Do realizačního týmu se po něm připojil jednatel klubu Vlastislav Legát jako druhý asistent. Vzal si na starost dodržování pravidel v tréninkovém procesu a docela se nám to osvědčilo,“ konstatoval.

Následující výsledky Tatranu v přípravě už signalizovaly vzestupný trend. Problém je ale zranění útočníka Matěje Vopršala, který si poranil kotník a úvodní jarní kola určitě nestihne. „To je komplikace, protože Matěj měl být hlavním tahounem útoku,“ kabonil se Votava.

Do druhé poloviny letošní sezony nemohou jít fotbalisté FC Žďas Žďár v nějakém velkém klidu. K tomu potřebují od začátku jara pravidelně bodovat.
Vyhne se FC Žďas komplikacím? Nečeká nás nic jednoduchého, uvědomuje si Pohanka

Jeho nástupce je poněkud překvapivé jméno. „Jirka Veselský se vracel jako stoper, ale má zkušenosti a na hrotu si počíná velmi dobře,“ hodnotil.

Jarní část zahajuje Ždírec proti druhé Zbrojovce Brno, hned poté zajíždí k veledůležitému souboji do Staré Říše. „Směrem k záchraně pro nás budou důležité domácí zápasy, ale také sousedská derby proti klubům z Vysočiny,“ podotkl Votava.


Načítám tabulku …