Počítali spíše s jejím odsunutím, čtvrteční zrušení nouzového stavu je však postavilo před novou skutečnost. Třetí únorový pátek by se měla ve sportovní hale na Bouchalkách uskutečnit volební valná hromada fotbalového oddílu FC Žďas Žďár nad Sázavou. „Je termínově naplánovaná přesně dle našich stanov. Čekáme jen na to, jak poslanci ve čtvrtek rozhodnou o případném prodloužení nouzového stavu,“ vysvětloval první místopředseda a sportovní manažer FC Žďas v jedné osobě Radim Chmelíček.

Jeho předpoklad, že se nouzový stav spíše prodlouží, se nenaplnil. Díky tomu se tudíž ve fotbalovém Žďáře mohou uskutečnit, mimo jiné, volby nového výkonného výboru. „Zřejmě dojde k úpravám stanov a sníží se počet členů výboru. Dosud jich bylo sedm, nyní to vypadá, že bude výkonný výbor pětičlenný, nebo jen tří členný,“ nastínil.

Podzimní souboj mezi fotbalisty Nové Vsi (v modrých dresech) a Ledčí nad Sázavou se odehrál. Zda se oba celky utkají také na jaře, je zatím ve hvězdách.
Uvidíme na jaře krajský fotbal? I nadále zůstávám optimistou, říká Šoukal

O tom, jak moc se stávající složení výkonného výboru FC Žďas obmění, nechtěl Chmelíček příliš spekulovat. „Nejprve se budou muset schválit stanovy pro nové období, poté odvolat stávající výbor a až potom dojde na volby nového výboru. Tam se vše ukáže,“ zmínil.

Valná hromada by se mohla nést v pozitivním duchu. V klubu totiž před nedávnem zaznamenali jednu radostnou událost. „Uspěli jsme v licenčním řízení a naše Sportovní středisko mládeže, které mělo dosud okresní licenci, získalo vyšší statut. Pro příští rok tak bude krajským,“ pochvaloval si.

V mládežnických kategoriích nyní mají ve Žďáře nad Sázavou hodně solidní základnu. „Za poslední dobu se v mládeži udělal pořádný kus práce. Na podzim hodně pomohl příchod Vojty Zedníčka, který se stal vedoucím úseku přípravek a sám vede jako hlavní trenér kategorii U9,“ ocenil Chmelíček.


Načítám tabulku …