Zdroj: Deník/Tomáš Pohanka

Pouze fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem dokázali v úvodním jarním kole moravskoslezské divize D z devítky klubů z Vysočiny zvítězit. Další čtyři se totiž ve dvou vzájemných utkáních rozešly smírně, zbylá čtyřka prohrála.

Mrzet musely domácí porážky především fotbalisty posledního Humpolce a předposledního Havlíčkova Brodu. Ti potřebují v záchranářských bojích každý bod jako sůl.

Jenže na startu jara se projevila jejich podzimní bolest – koncovka. Brod tak v sobota doma podlehl Břeclavi 0:1, Humpolec o den později Tasovicím 0:2.

V úvodním jarní utkání zdolali fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v bílých dresech) hostující Speřice (v červeném) 2:0. Oba góly vstřelil záložník Chloupek.
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Bystřice zdolali Speřice díky dvěma brankám Chloupka

Jejich nezdary určitě potěšily fotbalisty Bystřice nad Pernštejnem. Ti v sobotu zdolali Speřice 2:0 a opustili předposlední místo tabulky. „Především v obraně jsme to zvládli na výbornou. Na to, jakou měly Speřice výškovou převahu, jsme je k ničemu nepustili,“ pochvaloval si kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Nemluvil do větru. Zatímco jeho svěřenci si v herně poměrně vyrovnaném utkání vytvořili několik stoprocentních tutovek, hosté se vůbec k ničemu nedostali. „Už v první půli jsme mohli soupeři odskočit na více než jen jednobrankový rozdíl. Trpělivě jsme si ale počkali a dočkali se pojistky v úplném závěru,“ komentoval.

Především nasazení bystřických fotbalistů bylo příkladné. „Už na předzápasovém tréninku jsem z hráčů cítil, jak jsou na zápas natěšení. Do tabulky jsou to důležité body,“ oddechl si.

Oba góly zařídil navrátilec z Blanska, záložník Luboš Chloupek. „Jsme rádi, že nás pouhý den před zápasem posílil. Absolvoval však celou přípravu s Blanskem, takže je kondičně výborně připravený,“ usmíval se Veselý.

Česká fotbalová reprezentace nemůže mít jiný cíl než přímý postup na mistrovství Evropy, které v příštím roce uspořádá sousední Německo.
Glosa Tomáše Pohanky: Chce to rozhodný start, předchozí selhání důrazně varují

V táboře divizního nováčka panovalo po utkání 14. kola menší rozčarování. „O naší prohře rozhodlo to, že jsme si nevytvořili jedinou gólovou šanci. Naopak soupeř potrestal naši lehkovážnost v pokutovém území. Bystřice byla bojovnější, zasloužila si výhru,“ uznal trenér Speřic Jiří Holenda.

Přitom byl přesvědčený, že jeho tým bodovat mohl. „V Bystřici se na jejich větším hřišti hraje jinak než u nás, ale stejně si myslím, že jsme tu měli bodovat. Každý se musí zamyslet sám nad sebou, zda podal stoprocentní výkon,“ zdůraznil.

Nasazení vysokého stopera Fukana na hrot útoku se příliš neosvědčilo. „Marek toho přes zimu moc neodtrénoval, bylo vidět, že není v optimální formě,“ uznal Holenda.


Načítám tabulku ...