Pro všechny fanoušky divizních fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem to musí být potěšitelná zpráva. Podle všech předpokladů se očekávalo, že zkušený střední záložník Luboš Zbytovský v zimní přestávce zamíří do sousední Vrchoviny. Nakonec je ale všechno jinak.

Kouč Bystřice Oldřich Veselý už zkraje zimní přípravy avizoval, že zkušenému záložníkovi nehodlá v návratu do třetí ligy bránit. „Jelikož náš kádr není nikterak široký, požadovali jsme po Vrchovině hráčskou náhradu,“ sdělil Veselý už zkraje ledna.

K tomu ovšem nedošlo. „Novému Městu se náš požadavek nepodařilo splnit, proto bude Zbytovský i na jaře oblékat náš dres. Jsme v takové situaci, kdy si nemůžeme dovolit jen tak pustit jakéhokoliv hráče,“ zdůraznil.

Po příchodu záložníka Štohanzla jsou fotbalisté Polné (v bílém) blízko příchodu dalšího hráče z Aritmy Praha. Jejich dres totiž o víkendu oblékl stoper Martin Cseh.
Další hodně známé jméno. Dres fotbalistů Polné již oblékl bývalý hráč Klokanů

Za velké pozitivum také označil kormidelník Bystřice návrat stopera Kuldana po dlouhodobém zranění. „Franta prakticky celý podzim promarodil. Jde o zkušeného hráče, který je v defenzivě nesmírně cítit,“ neskrýval Veselý.

To se také potvrdilo v sobotním souboji s Ráječkem. „Dokud byl Kuldan na hřišti, do ničeho jsme soupeře nepustili,“ všiml si.

Však také celek z Vysočiny nad účastníkem jihomoravského krajského přeboru vedl celou hodinu hry 1:0. „Zápas to byl v poli vyrovnaný, plný soubojů a faulů. Na můj ale až příliš vyhrocený. Rozhodčí hodně pouštěl hru, což sice bylo ku prospěchu fotbalu, ale z obou stran byly kolikrát k vidění zákroky až za hranou. Úplně zbytečně,“ mračil se.

Fotbalisté juniorky FC Vysočina (ve žlutých dresech) i Nového Města na Moravě (v černém) o víkendu zahájí jarní boje v letošním ročníku třetí ligy.
Na prahu jara: Fotbalisty Meziříčí i Nového Města trápí zdravotní stav hráčů

Krátce po hodině hry si vstřelil vlastní branku obránce Svoboda. Perfektně zahraným přímým kopem však Bystřici vrátil vedení Blaha. „Vypadalo to, že utkání dovedeme do vítězného konce. Jenže v závěrečných pěti minutách jsme dvakrát inkasovali,“ popisoval Veselý konečnou porážku 2:3.

V té době už se v sestavě hostů pohyboval kvartet mladíčků. „Nasadil jsem čtyři dorostence. Ti kluci mají potenciál, ale ještě jim chybí zkušenosti. Vyrobili pár zbytečných faulů, z nichž resultovaly standardní situace, po kterých Ráječko skóre otočilo,“ sdělil.

Byť jej konečná prohra mrzela, svým způsobem byl za lekci, kterou mladí hráči dostali, rád. „Pro mladé hráče to byla cenná zkušenost. Ještě nevědí, jak se mají v závěru takového utkání chovat, ale aspoň si tím prošli. Určitě se jim to v budoucnu bude jen a jen hodit,“ zdůraznil Veselý.

Na defenzivní hře budou muset zapracovat také krajští konkurenti Bystřice v moravskoslezské divizi, fotbalisté Havlíčkova Brodu.

Po úvodním debaklu od Pelhřimova už fotbalisté Ždírce (ve žlutých dresech) třikrát v řadě vyhráli. Naopak Žďár (v bílém) po třech prohrách v sobotu remizoval.
Noví kanonýři? U divizních fotbalistů Žďáru i Ždírce to tak aktuálně vypadá

V dalším přípravném utkání sice o víkendu zdolali Kutnou Horu, ale výsledek 6:3 by se hodil spíše pro hokejový zápas. „Naším předzápasovým záměrem přitom bylo co nejméně inkasovat, v ideálním případě udržet čisté konto,“ prozradil lodivod Slovanu Josef Soural.

Obrannou čtyřku však z inkasovaných branek nevinil. „První gól šel za gólmanem, další padl po pěkné střele. Spíše šlo o defenzivní práci celého mužstva. Záměr, který jsme měli, se nám nepodařilo naplnit,“ postýskl si.

Necelý měsíc před startem jarní části čtvrté nejvyšší soutěže tak mají v Havlíčkově Brodě na čem pracovat. „Myslím si, že v našich mistrovských duelech moc branek padat nebude. Nemůžeme proto spoléhat na to, že naše soupeře přestřílíme,“ hodnotil Soural a ještě dodal. „Tak snadno, jak nám dovolili skórovat hráči Kutné Hory, to se nám v soutěži určitě nestane. Góly padaly na obou stranách spíše jak při tréninku než na zápase.“


Načítám tabulku ...