Už šesté kolo letošního ročníku bude mít o víkendu na programu moravskoslezská divize D. Jako první z trojlístku klubů ze žďárského okresu do něho vstoupí hráči FC Žďas.

V nedělním dopoledni se na hřišti v Bystrci postaví možná největšímu favoritovi soutěže, juniorce Zbrojovky Brno. „K zápasu rozhodně nejedeme s nějakou poraženeckou náladou. Ano, favoritem je juniorka Zbrojovky, my se jí ovšem tuto roli pokusíme maximálně znepříjemnit. Nemáme se čeho bát, věřím, že k tomu hráči také takto přistoupí,“ burcoval trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Aby ne, když v tabulce jsou jeho svěřenci stále na prvním místě a na svého příštího protivníka mají tři body k dobru. „U béčka Zbrojovky ovšem pokaždé záleží na tom, v jaké sestavě k zápasu vyběhnou. Třeba ta, co posledně nastoupila proti Staré Říši, měla výraznou kvalitu,“ připomněl.

Bezbranková remíza s Hodonínem ovšem stála hráče Žďáru hodně sil. „Po posledním utkání máme pár bolístek, v sestavě je několik otazníků. Věřím ale, že se dáme dohromady a budeme kompletní,“ přál si Nedvěd.

V krajském derby v neděli vyzvou fotbalisté Humpolce 
(v modrobílém) hráče Staré Říše (v červeném).
Oba kluby se chtějí v krajském derby chytit

Také v neděli, ovšem až v tradičním odpoledním čase, zahájí svůj zápas fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Tasovice přitom nejsou jejich oblíbenou destinací. „Tam jsme snad ještě nevyhráli,“ smál se kouč Bystřice Oldřich Veselý, ale druhým dechem dodal: „Naposledy jsme tam ale sehráli dobrý zápas, před rokem byla remíza výhrou Tasovic.“

Jak na soupeře, to by sedmatřicetiletý lodivod věděl. „Chceme bodovat, tomu také přizpůsobíme naši taktiku. Především se musíme Tasovicím vyrovnat důrazem a nasazením. Podle mého bychom mohli být fotbalovějším mužstvem,“ přemítal.

Po šestibrankové demolici Humpolce jsou navíc jeho ovečky v dobrém rozpoložení. „Doufám, že to potvrdíme. Nálada v kabině je po vysoké výhře nad Humpolcem dobrá. Nic nám nebrání to zopakovat. Musíme hrát nebojácně a nebát se kombinovat,“ sdělil.

Taktéž v neděli odpoledne se představí i hráči Velké Bíteše. Ty čeká před domácím soubojem s Lanžhotem slavnostní předehra. „Náš klub se rozhodl alespoň částečně vynahradit tradiční Bítešské hody, které musely být zrušeny. Jejich vrcholem bude předání a pokřtění hvězdy na bítešský chodník slávy pro Vladimíra Šmicera, českou fotbalovou legendu. Tato akce začíná hodinu po poledni, věřím, že naši muži pak na tuto slavnostní chvilku navážou podařeným výkonem v utkání s nebezpečným Lanžhotem,“ naznačil předseda klubu ve Velké Bíteši Jiří Jelínek.


Načítám tabulku …