„Vedení se rozhodlo angažovat nového trenéra už v zimní přestávce. Naskytla se tato možnost, kterou jsme využili,“ řekl Mika, který v pozici hlavního kouče zaskakoval v průběhu podzimu, kdy u týmu skončil Libor Danihelka.

„Nabídka spolupráce s Velkou Bíteší mne oslovila a rozhodl jsem se ji přijmout. Jdu do naprosto neznámého prostředí a zatím nevím, co očekávat,“ řekl Zúbek, pro kterého jde o první angažmá v pozici hlavního trenéra v dospělé kategorii.

V minulosti působil jako asistent Reného Wagnera ve druhé lize ve Zbrojovce Brno, v nejvyšší soutěži sbíral zkušenosti v Jihlavě pod Františkem Komňackým, Petrem Radou a Luďkem Klusáčkem. V uplynulém ročníku byl hlavním koučem mladšího dorostu Zbrojovky. „Dostal stejné úkoly, jako jeho předchůdce. Chceme především pracovat na herním projevu mužstva a s výjimkou posledního utkání v Blansku navázat výsledkově na závěr uplynulého podzimu. Po sezoně si vše vyhodnotíme a uvidíme, co dál,“ podotkl Mika.

„Následující jaro beru jako seznamovací fázi, kdy budu mužstvo poznávat, uvidím jeho plusy a minusy,“ řekl Zúbek, kterému hraje do karet fakt, že Velká Bíteš není zainteresovaná v boji o záchranu.

„To by se musela stát opravdu katastrofa, abychom měli mít záchranářské problémy. Je to ideální možnost, jak mužstvo připravit na další sezonu, kdy soutěž díky přítomnosti B-týmů ligových celků zkvalitní. Tím ale zároveň neříkám, že mě nezajímají výsledky. Těžko může panovat spokojenost, když budeme prohrávat,“ dodal nový kouč, který by měl mít k dispozici kompletní podzimní kádr.

„Neplánujeme žádné odchody, naopak se tým pokoušíme vhodně doplnit, nicméně vše je zatím ve fázi jednání,“ dodal Mika.

Zúbek je za poslední dva roky pátým trenérem Spartaku. Během nováčkovského jara 2017 byl odvolaný Jaroslav Kubec, jehož nahradil Květoslav Havránek. Toho v průběhu následujícího podzimu vystřídal sportovní manažer Mika a dokončil sezonu. V létě pak klub angažoval bystrckou ikonu Libora Danihelku, jehož však po dvou měsících do konce podzimu vystřídal znovu Mika.