Ten měl do svého nového působiště namířeno již loni v létě, z přestupu ovšem nakonec sešlo. Povedlo se to až nyní. „Z velké části za to může koronavirová situace, kvůli které se nedalo tak často do Rakouska dojíždět. Dalším důvodem je také moje rodina, které chci být více na blízku,“ sdělil.

V Bíteši Moučku nečeká neznámé prostředí. „Už před časem jsem tu absolvoval několik tréninků, během kterých jsem poznal kluky z týmu a také trenéra. Jsem si proto jistý, že Bíteš je dobrou volbou,“ usmál se.

Fotbalové balony stále zůstávají schované. Ani s blížícím se příchodem jarních měsíců se situace amatérských fotbalistů příliš nelepší.
Variant je spousta. Nad jarním startem MSFL i divize stále leží nepropustná mlha

A ambice rozhodně nemá malé. „Pokaždé přicházím jen s těmi nejvyššími. Chtěl bych s mužstvem postoupit do třetí ligy. Vím, že na to máme,“ přiznal svůj cíl.

S novými spoluhráči se ovšem zatím připravovat nemůže. „V lednu začala příprava Rosicím, kde jsem před odchodem do Rakouska nastupoval. Proto jsem se přidal k nim. To, že se nemůžeme připravovat společně, mě mrzí. Těšil jsem se totiž, až se víc seznámím s celým týmem,“ lehce si postýskl.

Třiadvacetiletý útočník, popřípadě záložník se navíc věnuje také malému fotbalu. Nutno dodat, že s úspěchem, protože v říjnu 2018 se stal v dresu české reprezentace do jedenadvaceti let mistrem světa!

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodu na 500 metrů ma MS v Heerenveenu.
Po patnácti letech bez medaile. Sáblíková skončila na pěti kilometrech pátá

V tomto mladém sportu pak obléká dres hned dvou klubů. „Celorepublikovou soutěž hraji za výběr Brna, brněnskou první ligu pak za tým s názvem Sport Centrum Srbská,“ nastínil.

Časově se prý všechno dá skloubit. „Tréninky nebývají tak často, protože většina kluků hraje i velký fotbal. Navíc se zápasy hrají v týdnu,“ dodal Moučka.


Načítám tabulku …