Karty byly před zápasem rozdané vcelku jasně. Rozdíl čtyř bodů v tabulce čtyři kola před koncem znamenal, že v kabině Velkého Meziříčí dobře věděli, že případná výhra nad předposledním celkem tabulky by jim už prakticky zajistila záchranu čtvrté ligy.

Vstup do utkání měl celek z města pod dálničním mostem doslova snový. Už po deseti minutách hry jej dostal do vedení Raus. „Jenže poté jsme místo jednoduchého řešení složité situace chtěli řešit fotbalově a Pelhřimov nás potrestal,“ zlobil se kouč Meziříčí Milan Volf.

Uplynuly další čtyři minuty a bylo srovnáno, za dalších pět minut už Pelhřimov vedl 2:1. „Zbytek první půle jsme dohrávali ve velké křeči, v naší hře byly patrné nervozita, strach a chaos,“ neskrýval zkušený kormidelník.

Poločasová důrazná domluva hráčům Velkého Meziříčí pomohla. „Po pauze jsme zvýšili pohyb, agresivitu i nasazení. Posílili jsme náš útok a snažili jsme se zjednodušit přechod směrem dopředu,“ potvrdil Volf.

Gólové vyjádření ovšem zvýšená snaha dlouho neměla, naopak hosté mohli zápas definitivně rozhodnout. Nestalo se však a v úplném závěru se celek ze Žďárska dočkal vyrovnání. „Dokázali jsme se prosadit proti urostlým bekům Pelhřimova a Míra Malata obstaral důležité vyrovnání,“ oddechl si.

Před posledními třemi zápas sezony zůstal v tabulce rozdíl mezi oběma celky na čtyřech bodech. „Vzhledem k průběhu zápasu bod bereme. Je pro nás extrémně důležitý, protože jsme Pelhřimov udrželi ve čtyřbodovém odstupu. Cením si toho, že se kluci nevzdávají ani v okamžiku, kdy se nám zrovna nedaří,“ vysekl svému celku poklonu.

Současně si ovšem kormidelník Velmezu uvědomuje, že definitivně vyhráno jeho mužstvo stále ještě nemá. „Také vzhledem k ostatním výsledkům potřebujeme ještě minimálně jednou vyhrát. Hra o záchranu ale po všech stránkách bolí. Musíme proto zvýšit důraz, nasazení a hrát jednoduše,“ dodal Volf.


Načítám tabulku ...