Je to pro ně nepříjemná situace, s níž si ovšem musí, podobně jako další mužstva v soutěži, nějak poradit. Jarní část letošní sezony začne divizním fotbalistům těsně před polovinou března. Přesněji řečeno, měla by začít. To znamená, že za osm týdnů by měli být hráči v ideální formě.

To ale nebude vůbec jednoduché, protože minimálně do 22. ledna bude platit pátý stupeň, který vylučuje možnost tréninků alespoň po šestičlenných skupinkách.

Současný stav zatím příliš netrápí trenéra podzimního překvapivého lídra divizní skupiny D. Fotbalisté Velké Bíteše totiž měli v plánu začít relativně pozdě. „Zahajovat chceme pětadvacátého ledna. Na týden předtím mají hráči individuální plán, aby dorazili nachystaní,“ sdělil kouč Velké Bíteše Marek Zúbek.

Ten bude se svými ovečkami využívat především umělé trávy v nedalekém Velkém Meziříčí. „Zde budeme trénovat třikrát týdně, jednou bych rád zařadil tělocvičnu v Bíteši. Uvidíme, jaké budou restrikce, moc možností není,“ přemítal.

O plánovaném startu jara má lehké pochyby. „Jsem trošku skeptický, protože to, co předvádí tato vláda, je něco naprosto neuvěřitelného,“ nebral si Zúbek servítky.

Ani trenér FC Žďas Žďár není ze současného stavu, celkem pochopitelně, příliš nadšený. „Naštěstí tím, že jsme před svátky trénovali, mají kluci něco v nohách. Přesto uvažuji o tom, že bychom od příštího týdne trénovali na umělé trávě alespoň po dvojicích,“ řekl Petr Nedvěd.

A pokračoval. „Rozhodneme se podle toho, zda se současný stav ještě znovu neprodlouží. Zatím tedy hráči trénují individuálně,“ nastínil.

Jeho ovečky měly odehrát hned sedm přípravných duelů, což ale jistojistě nebude pravda. „Lednové zápasy s Hlinskem a Voticemi jsme už museli odpískat. Věřím, že první únorový víkend už budeme moci proti Nové Vsi na hřiště vyběhnout,“ vyslovil přání.

Především neustálé změny termínů domluvených přípravných utkání trápí kormidelníka Bystřice nad Pernštejnem. „Přes svátky byl chvíli klid, ale po novém roce to všechno opět začalo. Je to až unavující, neustálé telefonování, ujišťování se o platnosti domluvených termínů a soupeřů, případně pak jejich náhrady,“ trošku si postýskl Oldřich Veselý.

Jeho tým se měl za týden utkat s Novou Vsí, což ale padlo. „Není možné jít do utkání bez tréninku. Zatím ale trénují hráči každý samostatně,“ popisoval.

Vzhledem k poloze Bystřice, ale také předchozím zkušenostem, se soupeři v přípravě opět rekrutují z jižní Moravy. „Postupně se chceme utkat s Boskovicemi, Moravskou Slavií Brno a Ráječkem,“ dodal Veselý.


Načítám tabulku …