ŽĎÁR N. S. - ST. ŘÍŠE 0:3

Hned zkraje krajského derby se hráči Žďár dostali do mírného tlaku, vytvořili si i náznaky šancí, jenže po pěti minutách udeřilo na druhé straně. Po dlouhém nákopu utekl domácí obraně hráč Staré Říše, balon dal pod sebe na volného Svobodu, který střelou pod víko otevřel skóre zápasu. Prakticky totožná situace se opakovala přesně po půlhodině hry, po brance Nehyby to bylo o dvě branky – 0:2. Snížit mohl Kovář, ale své sólo poslal těsně vedle, poté v dobré pozici špatně nahrával Sodomka. Po změně stran si Stará Říše zkušeně kontrolovala slibný náskok a v 50. minutě utkání definitivně rozhodla. Zaváhání obrany potrestal Chramosta, tři body tak na úvod sezony putovaly na Jihlavsko.

Góly: 5. Svoboda, 30. Nehyba, 50. Chramosta. Rozhodčí: Mach. ŽK: 3:3. Diváci: 230. Poločas: 0:2. Žďár n. S.: T. Jícha – Růžička, T. Trojánek, Šindelka, Janů (56. Vokoun) – Lukáš, Vitásek, Sodomka, L. Trojánek – Henzl, Kovář. Stará Říše: M. Jícha – Chramosta (57. Cejpek), Hekerle, Heide, Svoboda (66. Šácha), Vacek (69. Kříž), Nehyba (82. Smejkal), Zaichek (74. Pokorný), Cipruš, Šmíd, Severa. Nejlepší hráči: Vacek, Nehyba, Svoboda.