Druhé jarní kolo, v pořadí 17., moravskoslezské divize D je rozloženo do dvou dnů. V sobotu jsou na programu dva zápasy, v nichž se představí trojlístek klubů z Vysočiny.

Oba se hrají dopoledne od 10.15. Ve druhém sobotním souboji dojde na menší krajské derby. Fotbalisté Havlíčkova Brodu vyzvou v domácím prostředí Velkou Bíteš.

Hrát se bude s naprostou jistotou na umělé trávě. „Do konce března je přírodní tráva v Brodě uzavřená. Tak je to zde nastavené, což je na jednu stranu možná škoda, ale zase taková nevýhoda to není. Třeba minulý týden jsme hráli ve Staré Říši na ploše, o hřišti se vůbec nedalo hovořit,“ neskrýval trenér Slovanu Martin Slavík.

Jeho ovečky v srpnu Velkou Bíteš na její půdě dokonale zaskočily, když si odtud odvezly tři body za vysokou výhru 5:2. „Během té doby se v Bíteši ale udála řada změn. Změnili se hráči, ale především mužstvo vede nový trenér, což je to nejpodstatnější,“ zdůraznil.

Sobotního soupeře ovšem viděl přímo v akci během zimní přípravy. „Bíteše hrála s juniorkou Pardubic v Brodě, takže jsem se samozřejmě zašel podívat. A musím uznat, že tento tým působil velice zajímavě. Chtějí hrát fotbal, což je dáno tím, že spousta hráčů Bíteše prošla Zbrojovkou Brno,“ přiznal.

O složení základní sestavy se kormidelník Slovanu bude rozhodovat až po předzápasovém tréninku. „Tak, jak se nám v přípravě problémy dlouho vyhýbaly, s jejím koncem nás postihla řada zranění i nemocí. Takže minulý týden jsem postrádal jedenáct hráčů. Ale nestěžuji si, právě od toho přece máme široký kádr. Otazníků pro sobotní zápas mám ale spoustu,“ dodal Slavík.

MS DIVIZE D - 17. KOLO
SOBOTA: HAVLÍČKŮV BROD – VELKÁ BÍTEŠ (UT), Břeclav – STARÁ ŘÍŠE (oba 10.15).
NEDĚLE: PELHŘIMOV – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (UT), SPEŘICE – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Tasovice – Lanžhot, Líšeň B – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (UT), SLAVOJ POLNÁ – HUMPOLEC, ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Zbrojovka Brno B (vše 15.00).


Načítám tabulku ...