Pro čtvrtý tým podzimní tabulky krajského přeboru Vysočiny to byl premiérový zápas v letošním roce. Na jeho výkonu to bylo až příliš vidět. „Na hřišti se to projevilo. Pro Žďár to bylo jejich už třetí letošní utkání, jednoznačně nás přehráli,“ vysvětloval kouč Nové Vsi Radek Šikola.

Vzadu to haprovalo

Toho konečný výsledek hodně mrzel. Ještě více jej ale trápilo to, jakým způsobem k němu došlo. „Byli jsme letos poprvé na velkém hřišti, bohužel tomu také odpovídal průběh utkání. Prohru beru, ale chyby, kterými jsme domácím ke skórování dopomáhali, byly úplně zbytečné,“ štvalo kormidelníka Nové Vsi.

Ten do utkání nasadil z poloviny obměněnou stoperskou dvojici. Vedle dlouholeté opory Jiřího Krejčího si svoji premiéru odbyl Ondřej Šandera. „Spolupráce nám, myslím, celkem fungovala, ale problém byl spíše jinde,“ sdělil dvaatřicetiletý stoper Nové Vsi.

Ten podle něj vězel v souhře celého mančaftu. „Žďár hrál hodně vysunutý presink, to nám dělalo problémy. Na druhou stranu ale naše snaha říci si o balon měla být mnohem větší. Postupně jsme tak propadávali jak směrem dopředu, tak i dozadu,“ posteskl si Jiří Krejčí.

Spravili si chuť

Pro celek z města pod Santiniho Zelenou horou to na-opak byla vítaná vzpruha v zimní přestávce. „Bylo to pro nás překvapení, čekali jsme mnohem vyrovnanější souboj,“ přiznal Pohanka.

Jeho ovečky do utkání nastoupily s velkou chutí.

Tu prokazovaly především v ofenzivní činnosti. „Především na krajích měl soupeř poměrně velké problémy, toho jsme využívali. V nasazeném tempu hráči nepolevili ani po změně stran, to bylo potěšitelné,“ doplnila bývalá dlouholetá střelecká opora FC Žďas.

Přesto měli žďárští trenéři k výkonu svého mančaftu i slova výtky.

Ta se týkala především produktivity. „Sedm vstřelených branek je jistě k pochvale, ale na druhou stranu jsme toho spoustu zahodili. Kromě pěti stoprocentních tutovek i penaltu Sodomkou,“ uzavřel Pohanka.