Tím prvním byli bezesporu hráči FC Žďas Žďár. Přitom z jejich sobotního protivníka šel doslova strach. Pelhřimov sice působí „jen“ v krajském přeboru, ale v rámci zimní přípravy už deklasoval pěti či šestibrankovými výprasky Ždírec, Humpolec či Velkou Bíteš. Tedy mančafty z divize.

Tentokrát ovšem narazila kosa na kámen, Žďár na Bouchalkách zvítězil vysoko 7:1! „Byl to zcela jednoznačně náš nejlepší výkon v rámci zimní přípravy. Nejen po stránce organizace hry, ale především přístupem hráčů,“ vysekl svým ovečkám poklonu kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Tomu v první řadě vyšla sázka na změny v sestavě. Motor středové řady Čestmír Vitásek na sebe vzal na stoperu roli tmele obranné vozby. Na jeho místo se z útoku posunul Ondřej Starý, na hrot pak dostal příležitost dravý mladíček Adam Homolka.

Na jaře už se fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) nebudou moci opřít o útočné duo Kučera – Žila. Dokážou je adekvátně nahradit?
Brod přes zimu ztratil útočné opory. Šance pro ostatní, tvrdí předseda Slovanu

A ukázalo se to jako dobrý tah. Všechny řady fungovaly, Homolka pak vstřelil dvě branky. „Sestavu sice pořád dál ladíme, ale je pravdou, že tyhle novinky docela vyšly,“ pochvaloval si.

Teď už jen na tento výkon navázat také v následujících týdnech. „Je třeba vzít v potaz i to, že nám roli Pelhřimov výrazně ulehčil. Neustále chtěli hrát fotbal, což nám sedělo,“ připomněl Pohanka.

Jen o branku méně nasázeli v sobotu při výhře 6:1 fotbalisté Havlíčkova Brodu mužstvu z Moravan. „Pomohl nám výborný vstup do zápasu. Už po čtvrthodině hry jsme totiž vedli 3:0,“ popisoval kormidelník Slovanu Jindřich Adamec.

Podobným jevem úvodních dvou kol MSFL z pohledu fotbalistů Nového Města (v tmavém) a juniorky FC Vysočina byl malý, nebo dokonce žádný bodový zisk.
Start třetí ligy pro fotbalové kluby z Vysočiny? Spokojenost, ale také rozpaky

Výhra nad účastníkem elitní krajské soutěže na Pardubicku prý mohla být mnohem vyšší. „V utkání jsme jasně dominovali, ale v postupném útoku jsme byli často až příliš netrpěliví. Spoustu balonu jsme ukvapeně chystali do finální nahrávky. Na tom musíme zapracovat,“ dodal Adamec.

V dalším střetu divizního celku s účastníkem nejvyšší krajské soutěže se dařilo rovněž fotbalistům Slavoje Polná. Ti na umělé trávě ve Velkém Meziříčí zdolali Novou Ves 4:0. „První poločas byl z naší strany dobrý, třikrát jsme skórovali. Ale po změně stran hráči hodně polevili,“ lehce se mračil trenér Slavoje Ján Kubík.


Načítám tabulku …