Zcela určitě jako jedni z prvních v moravskoslezské divizi D zahájili zimní přípravu fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. „Poprvé jsme se sešli v úterý desátého ledna,“ potvrdil jejich kouč Oldřich Veselý.

Už předtím ovšem jeho svěřenci rozhodně nezaháleli. „Po skončení podzimní části jsme ještě celý listopad trénovali. Od začátku roku pak hráči až do prvního společného tréninku plnili individuální plány nabírání fyzičky, z nichž mi posílali výstupy,“ popisoval.

Ačkoliv je trendem posledních let začít s přípravnými zápasy až po hrubé části přípravy, v Bystřici na to letos šli opačnou cestou. „První dva či tři týdny jsou především o nabírání fyzické kondice. Proto jsme si na leden domluvili dva přípravné zápasy, aby hráči měli nějaké zpestření,“ sdělil.

První duel odehrál celek ze Žďárska o uplynulém víkendu, kdy s Ráječkem, hrajícím jihomoravský krajský přebor, na umělé trávě v Blansku remizoval 1:1. „Výsledek je nepodstatný. Byl jsem ale velice mile překvapený, v jakém se hrálo tempu. Z obou stran měl zápas slušnou kvalitu,“ potěšilo Veselého.

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou (v zelených dresech) by chtěli na jaře v moravskoslezské divizi D navázat na poměrně vydařený podzim.
Koho do branky? Fotbalisté Ždírec nyní řeší poměrně nečekaný problém s gólmany

Jedinou kaňkou na jinak podařeném utkání byla inkasovaná branka v poslední minutě zápasu. „Závěrečných třicet minut odehráli mladíčci ze širšího kádru. Počínali si velice dobře, jen ten závěr a inkasovaná branka zamrzela,“ neskrýval.

Další zápas čeká na bystřické fotbalisty o tomto víkendu. „Na umělé trávě v Řečkovicích se utkáme s Kuřimí. Ta také působí v nejvyšší krajské soutěži na jižní Moravě, ale má velké ambice postoupit do divize. Navíc ji vede zkušený trenér Habanec, bude to pro nás kvalitní prověrka,“ nastínil.

Pokud jde o nabírání kondice, žádné dlouhé výběhy se prý nekonají. „Je to takový mix různých délek, nejdelší tratí je šestistovka na oválu. K tomu ještě děláme kruhové tréninky v posilovně,“ prozradil.

Jak už se pro bystřické fotbalisty stalo zvykem, také letos dojde na soustředění, a to hned v příštím týdnu. „Od středy do neděle budeme už potřetí za sebou v Bedřichově. Opět půjde o kondiční soustředění, takže běžky, posilovna, ale také potřebná regenerace. Někteří kluci jsou s námi poprvé, takže jde rovněž i o stmelení kolektivu,“ usmíval se Veselý.

Po dvou nových posilách do defenzivní řady budou třetiligoví fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) měsíc testovat dva talentované krajní záložníky.
Pořádně se rozjeli! Fotbalisté Velkého Meziříčí mají na testech duo záložníků

Na příští víkend tak pro své ovečky žádný přípravný duel nepřipravil. „Poté už to ale půjde pěkně za sebou. Třetiligové Blansko, Teplýšovice, Kunštát, Boskovice a generálku na divizní jaro odehrajeme v Lednici,“ předestřel.

Poslední dva duely v první polovině března by chtěl lodivod Bystřice odehrát na přírodní trávě. „Doufám, že nám bude počasí přát. Právě proto jsem domlouval ty zápasy na jižní Moravě, kde by mohly být terény příznivější. První jarní kolo totiž hrajeme doma a potřebujeme být na startu patřičně rozehraní,“ zdůraznil.

Z podzimního kádru se zatím do přípravy nezapojili dva hráči. „Záložníci Luboš Chloupek a Dominik Šmerda začali přípravu v mateřských klubech. Je ale domluva, pokud v Blansku, resp. Bohunicích neuspějí, že se vrátí zpět k nám,“ řekl.

V kolonce příchodů mají Bystřičtí jedno jméno. „Přípravu s námi zahájil stoper Ondra Toman z Počítek. Sice jen na zkoušku, ale po dvou týdnech přípravy a jednom utkání vím, že o něj budu stát. Je vysoký, rychlý, důrazný, navíc s výbornou levačkou. Beci Vraspír a Černý, o jejichž návrat jsem stál, bohužel mají i nadále zdravotní problémy,“ řekl Veselý.


Načítám tabulku ...