Buď, anebo. Tak by se v krátkosti daly shrnout předzápasové prognózy ve šlágru 22. kola letošního ročníku moravskoslezské divize D.

V něm v neděli od 16.30 vyzvou předposlední fotbalisté Ždírce nad Doubravou poslední Slavoj Polná. Rozdíl v tabulce činí mezi oběma kluby tři body.

Situace v soutěži je nyní už jasná. Poslední místo znamená pád do krajského přeboru. Předposlední místo naopak velkou šanci na záchranu. Ze tří divizních skupin totiž z této pozice sestoupí pouze ten nejhorší.

Všechno nasvědčuje tomu, že se v Náměšti nad Oslavou, jejíž fotbalisté (na snímku) působí v krajském přeboru, bude od podzimu hrát třetí liga.
Senzační zpráva! V Náměšti se od podzimu zřejmě bude hrát třetí fotbalová liga

A Ždírec zde má před dalšími konkurenty zatím bod k dobru. „Dobře víme, že případná výhra by byla velkým krokem k záchraně,“ neskrýval trenér Tatranu Michal Votava.

Jeho týmu poslední dva duely, v nichž vybojoval čtyři body, docela vyšly. „To je pravda, ale zápas proti Polné bude hodně o psychice. Kdo bude mít více svázané nohy, těžko se dočká tří bodů,“ poznamenal.

Před utkáním nijak nespekuloval. „Hrajeme doma, chceme proto nastoupit aktivně a zvítězit. Na to, kdo proti nám stojí, hledět nesmíme,“ dodal Votava.

O služby kanonýra Miroslava Ochrany (druhý zleva s číslem 10) mají fotbalové kluby z vyšších soutěží prakticky neustálý zájem. Bude se v létě stěhovat?
KANONÝR DENÍKU: A zase ten Ochrana! Kanonýr Borů letos nastřílel už padesát gólů

Pro Polnou já zápas možná ještě důležitější. „Jedná se o klíčový zápas. Pokud jej nezvládneme, bude naše šance na záchranu hodně malá,“ tušil kouč Slavoje Ján Kubík.

Jeho týmu by hodně pomohl návrat zraněné zimní posily, záložníka Jana Štohanzla. „Má poškozené vazy, stále rehabilituje. V tuto chvíli ale nejsem schopen říci, v jakém stádiu je jeho rekonvalescence. K možnému úspěchu však bude klíčové, abychom byli více produktivní,“ komentoval Kubík.

MS DIVIZE D - 22. KOLO
PÁTEK: ŽĎÁR N. S. – Start Brno (17.30).
SOBOTA: Břeclav – BYSTŘICE N. P. (10.15).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – HUMPOLEC (10.15), Hodonín – HAVL. BROD, Lanžhot – VELKÁ BÍTEŠ, STARÁ ŘÍŠE – Tasovice, ŽDÍREC N. D. – SLAVOJ POLNÁ (vše 16.30).


Načítám tabulku ...