Necelé tři týdny před startem jarní části moravskoslezské divize nemají ideální formu. Řeč je o fotbalistech Žďáru nad Sázavou, kterým další herní test o víkendu herně vůbec nevyšel. „Celých devadesát minut to od nás nestálo za nic,“ neskrýval po remíze 2:2 s Novou Vsí kormidelník FC Žďas Václav Pohanka.

Ten byl z výkonu, ale především přístupu svého celku hodně rozčarovaný. „Opakování podobného přístupu nás dovede do krajského přeboru,“ nebral si servítky.

Přitom o týden dříve si dvaatřicetiletý trenér po remíze s béčkem Líšně pochvaloval, že hra jeho týmu dostává svoji tvář. „Tentokrát to ale vypadalo, jako bychom se vrátili o dva kroky zpět.

Co konkrétně nejvíce vázlo? „Malá aktivita hráčů, slabý pohyb, chyběl klid na míči. U některých je to bohužel dáno jejich nižší kvalitou,“ postýskl si.

Přitom kromě zraněných Sodomky s Kuntsmüllerem byl kádr Žďáru takřka kompletní. „Na absence se nemůžeme vymlouvat. Také v sezoně bude pokaždé někdo chybět,“ zdůraznil Pohanka.

Mnohem spokojenější byl o víkendu jeho protějšek z Bystřice nad Pernštejnem. „Sice jsem Kuřimi podlehli 0:2, ale náš výkon se mi hodně zamlouval. Navíc Kuřim má výborný tým, který chce postoupit do divize,“ sdělil Oldřich Veselý.

O prohře rozhodla slabší koncovka jeho celku. „Naopak domácí dvě naše chyby potrestali. Po návratu Luboše Zbytovského se ale zvedla především naše středová řada. Byť na něm ta pauza byla znát,“ všiml si Veselý.


Načítám tabulku ...