V hodně obtížné situaci půjdou do jarních divizních odvet ve Staré Říši, dvanáctém celku podzimní tabulky. „V našem případě nemá cenu se bavit o ničem jiném, než je snaha soutěž zachránit,“ neskrýval předseda FSC Stará Říše Miroslav Nedvěd.

Také ve druhé polovině sezony mančaft v roli trenéra povede Libor Kalců. Ten ovšem sčítal především ztráty. Odchod pětice hráčů a problém v podobě další trojice zraněných vyvážil pouze příchod ofenzivního Martina Rygla.

Do druhé poloviny letošní sezony nemohou jít fotbalisté FC Žďas Žďár v nějakém velkém klidu. K tomu potřebují od začátku jara pravidelně bodovat.
Vyhne se FC Žďas komplikacím? Nečeká nás nic jednoduchého, uvědomuje si Pohanka

„Klíčové bude, jak se nám podaří doplnit kádr. Jenže s přibývajícím časem je to čím dál horší. Oslovil jsem pomalu dvě desítky hráčů, ale bez úspěchu,“ popsal Nedvěd.

Ten sice ví, že podobné problémy řeší skoro všechny kluby, jenže vzhledem k postavení v tabulce je klub z Jihlavska v tíživější situaci. „U těch starších a zkušenějších hráčů sehrál velkou roli covid. Výkonnostně by na to ještě měli, jenže už se jim nechce,“ všiml si.

A našel ještě další dvě příčiny. „Na naše soutěže se teď hodně zaměřili v Rakousku a vybírali si skutečnou kvalitu. Naplno se také projevuje markantní úbytek fotbalistů v mládežnických kategoriích, ale to není žádná novinka.“

Na jaře už fotbalisty Humpolce (v pruhovaném) na trenérském můstku povede ligovými soutěžemi protřelý kouč Roman Veselý.
Překvapí také na jaře? Pro fotbalisty Humpolce bude nesmírně důležitý začátek

Ani přes všechny lapálie ovšem boj o udržení divize ve Staré Říši nevzdávají. „Ať bude kádr jakýkoliv, budeme se rvát, dokud bude i minimální šance,“ zdůraznil.

Lámat chleba se bude hned v úvodu jara. Ve druhém a čtvrtém kole totiž Říše na domácí půdě přivítá poslední dva celky tabulky. „Dobře víme, že se jedná o klíčové zápasy. V nich se bez většího přehánění bude hrát o šest bodů. Potřebovali bychom, aby se nám už uzdravili někteří marodi, ale jejich stav nevypadá dobře. Šanci tak dostanou hráči z našeho béčka,“ sdělil Nedvěd.


Načítám tabulku …