O záchraně jeho oveček ve čtvrté lize rozhodly výsledky 28. kola letošního ročníku. První krok udělal celek z města pod dálničním mostem v pátek, když na stadionu nováčka z Polné v předehrávce zvítězil jednoznačně 4:1. „Pokud jde o herní stránku věci, podali jsme rozhodně jeden z našich nejlepších jarních výkonů,“ potvrdil Volf.

Navíc se v pátek mohl spolehnout na netradičního střelce. Všechny čtyři branky Meziříčí totiž vstřelil středopolař Jakub Kokorský! „Přiznám se, že jsem něco podobného jako trenér v dospělém fotbale ještě nezažil. Jakubovi to tam v pátek padalo, protože vedle proměněného pokutového kopu byly jeho další přesné zásahy po střelách,“ popisoval.

Jedenadvacetiletý záložník měl přitom na hřišti úplně jiné úkoly. „Dobře jsme věděli, že největší nebezpečí ze strany Polné hrozí od jejího špílmachra Labarana. Jakub jej tedy měl osobně bránit, takže se nepředpokládalo, že bude mít prostor na nějaké tvoření hry. No a nakonec obstarala tato dvojice všechny páteční branky,“ zasmál se lodivod Velmezu.

Za výkon však ocenil všechny své hráče. „Musím kluky za výkon pochválit. Ono se zdá, že hrát proti mužstvu, které už o nic nehraje, může být v naší situaci výhodou. Jenže zatímco soupeř může hrát v klidu a zápas si užít, my stále hrajeme o hodně, a to pak často bývá tým v křeči,“ připomněl.

Na radost ze záchrany si ale ve Velkém Meziříčí museli počkat až do neděle. Porážka předposledního Pelhřimova s vedoucím béčkem Zbrojovky Brno totiž znamenala, že rozdíl v tabulce mezi patnáctým a jedenáctým celkem zůstal sedmibodový. A ve zbývajících dvou kolech jich je ve hře už jenom šest.

Po herně i výsledkově nepříliš vydařené zimní přípravě, ale i tápání v počátcích jara, je to solidní počin. „Zápas od zápasu se zlepšujeme, po té spoustě změn už každý víme, co od koho můžeme čekat. Už měsíc jsme nepoznali hořkost porážky, hráči dokázali velkou věc," vysekl poklonu svému mužstvu kouč Meziříčí.

Tomu se vyplatilo i minimum zásahů do základní sestavy. „Není mým stylem sestavou neustále šachovat a dělat každý týden řadu změn. Hráči mají moji důvěru a tím, jak se, pokud nebyl zdravotní či jiný důvod, do složení základní sestavy příliš nesahalo, byli jsme stále lepší a lepší," pochvaloval si Milan Volf.


Načítám tabulku ...