Oba týmy v jarní premiéře remizovaly, Slovan ztratil překvapivě body ve Staré Říši, kde se mu ale moc dobře nehraje. To Velká Bíteš doma ztratila dvoubrankové vedení proti polenskému Slavoji.

Na umělé trávě stadionu Na Losích byl k vidění od úvodní minuty vyrovnaný fotbal. Prakticky všechny akce s železnou pravidelností končily před šestnáctkou soupeře. Oba celky se prezentovaly výbornou a důslednou obranou, ofenzivní hráči nedostávali takřka žádný prostor.

Výsledkem tak bylo jen několik neúspěšných střel na obou stranách, které ale neměly moc velký potenciál ohrozit branku soupeře.

Do druhé půle lépe vstoupil Slovan, před střídajícím Coufalem se až příliš otevřela obrana a brodský forvard za to Velkou Bíteš málem potrestal. Jeho křížná střela však skončila vedle pravé tyče Pelánovy svatyně.

Domácí tým byl přece jen o něco aktivnější, do šestnáctky létaly centry z obou stran, ale ty obrana v čele s Loupem uskákala. Po přízemních kombinacích pak chyběla větší přesnost ve finální fázi.

Hosté se snažili hrozit z brejků, ale útočníci si nedokázali pohlídat ofsajdové postavení, a jejich snahu tak brzdil praporek pomezního rozhodčího.

V souběžně hraném zápase v Břeclavi překvapivě uspěla Stará Říše a díky výhře 2:0 se udržela ve hře o záchranu. Výhru zařídil dvěma góly Oleg Kvych. „Dařilo se nám vycházet ze zajištěné obrany do brejků a vyšlo to,“ nechal se slyšet trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

Uspěli i hráči Velkého Meziříčí, v existenčním zápase o šest bodů vyhráli 2:0 ve Speřicích. Polná potvrdila dobrý vstup do jara, když tentokrát zaskočila favorizovaný Humpolec.

Havlíčkův Brod - Velká Bíteš 0:0
Rozhodčí:
Holub - Svoboda, Daniel.
Žluté karty: nikdo - Loup, Hlucháň.
Diváci: 100.
Havlíčkův Brod: Mazánek - Malimánek (46. Coufal), Vrzal, Hloušek, Dejl - Pavlík, Fikar, Cakl, Matulka (91. Málek), Válek (65. Dočkal) - Bajer (65. Víšek).
Velká Bíteš: Pelán - Loup, Mrňa (73. Shlaban), Šperka, Bartoš (67. Moučka), Merdita, Kozel, Hlucháň, Daněk, Novotný, Krula (81. Macek).


Načítám tabulku ...