Patřili k příjemným podzimním překvapením a v jarní části moravskoslezské divize D by na to fotbalisté Humpolce rádi navázali. „Rádi bychom kádr posílili o rychlostní typy hráčů na kraje hřiště,“ přiznal asistent trenéra Humpolce Pavel Štěpán.

Oficiálně fotbalisté klubu z Hliníkova města zahájili přípravu krátce po polovině ledna. Ale opravdu jen oficiálně. „Vedle individuálních plánů, které hráči po konci podzimní části měli, jsme dělali takové udržovací tréninky. Dvakrát týdně jsme si chodili zahrát bago,“ sdělil Štěpán.

S účastí na trénincích, stejně jako s dosavadním průběhem přípravy, je spokojený. „Účast na trénincích je dobrá. Vytáhli jsme si nějaké kluky z dorostu, aby byl kádr širší. Zranění se nám naštěstí vyhýbají, jen občas někdo vypadl kvůli nemoci, ale to je naprosto normální,“ přiblížil.

Z podzimního kádru zatím nikdo neodešel. Těšit trenéry Humpolce může fakt, že pod-zimní hlavní ofenzivní opora, útočník Adam Savi, v týmu zůstává. „Měl by u nás dál pokračovat. Velký zájem však registrujeme o jiného důležitého hráče, jehož jméno bych ale nechtěl prozrazovat. Jednáme, spíše to ale vypadá, že odejde,“ zůstal lehce tajemný asistent hlavního kouče A.F.C. Romana Veselého.

Zatím k žádnému kádrovému pohybu nedošlo během zimní přestávky v divizním klubu FSC Stará Říše (v červeném). „Problém je dohoda s kluby,“ řekl kouč Říše Lukáš Staněk.
Fotbalisté Staré Říše posily dál nehlásí. Ždírec si zastřílel, Humpolec zaváhal

V Humpolci by mužstvo rádi posílili, ale zatím bez úspěchu. „Hráče sháníme, protože kádr je úzký. Chybí nám křídelní rychlí hráči, tam nemáme posty zdvojené. Tím směrem upíráme naši pozornost,“ prozradil.

Poslední únorový víkend čeká na celek z Pelhřimovska herní soustředění. Neobešlo se však bez komplikací. „Původně jsme měli namyšlené, že vyrazíme do zahraničí, ale bohužel to nevyšlo, takže z této varianty sešlo. Proto zůstaneme v Humpolci. V pátek si dáme dva tréninky, v sobotu dopoledne ještě jeden, odpoledne pak přípravný zápas. Večer pak společná večeře a posezení,“ nastínil.

Dosavadní tři přípravné duely Humpolce vypadaly každý úplně jinak.

Na úvod přišla výhra 4:0 nad Jindřichovým Hradcem. „Ten zápas nám vyšel, hráli jsme fakt výborně. Po té dlouhé pauze bylo vidět obrovské týmové nasazení, navíc jsme byli velice produktivní. Pro Hradec byl výsledek trošku krutý, nastřelili dvě tyčky, ale určitě jsme zahráli dobře,“ usmíval se.

Zda ještě někdy bude Matěj Vopršal (na snímku) dávat góly na divizní úrovni, se teprve ukáže. Klíčové pro něj bude doporučení lékařů.
Je malý zázrak, jak na tom jsem, říká po těžkém zranění fotbalový snajpr Vopršal

Poté přišla remíza 1:1 s dalším divizním soupeřem, kterým byl Benešov. „To byl velice kvalitní soupeř, obrovské individuální schopnosti hráčů, technika, rychlost i myšlení. Výsledek neodpovídá hře, byli jsme horším týmem,“ uznal.

O uplynulém víkendu pak přišla studená sprcha v podobě prohry 4:6 s Vyšehradem. „To byl přesný opak utkání proti Hradci. Vůbec jsme neplnili základní taktické věci,“ všiml si.

V sobotu se Humpolec utká s Hlinskem, na závěr pak má soupeře „jen“ z krajských soutěží. „To kvůli tomu, aby byli hráči více ve hře a tolik neběhali bez balonu,“ připomněl Štěpán.


Načítám tabulku ...