V pátek jeden zápas, zbylých sedm v neděli. Takto je rozvržený program 4. kola moravskoslezské divize D.

Úvodní duel obstará v pátek od 18.00 krajské derby mezi dvěma kluby, které mají v tabulce shodně sedm bodů. Fotbalisté domácí Vrchoviny ale naposledy „jen“ remizovali v Polné 0:0.

Navážou na předchozí domácí střelecké hody, kdy dali čtyři góly Žďáru a pět Pelhřimovu? „Věřím, že pro nás byl výkon z Polné varováním. Bez chuti porvat se o výsledek se v divizi nedá hrát s nikým,“ čílil se pro klubový web asistent trenéra Nového Města Petr Follprecht.

Mohou se s klidem označit jako rodina fotbalových gólmanů. Takto se totiž v neděli na hřišti potkali otec Libor Fiala (vlevo), který hájil barvy Okříšek a jeho syn Ondřej, ten v dresu FŠ Třebíč.
Fotbalový souboj otec versus syn. Brankářská dynastie Fialů si body podělila

V nedělním odpoledni na sebe narazí oba letošní nováčci z Vysočiny. Domácí Pelhřimov se před týdnem dočkal prvních bodů, když zdolal Žďár 3:0. „Očekávám ještě těžší zápas než proti Žďáru. Polná v předchozích třech kolech potvrdila, že má konkurenceschopný tým. My ale chceme naplno bodovat,“ sdělil kouč FK Maraton Richard Zeman.

Polenský Slavoj má na svém kontě ještě o jeden bod víc než jeho nedělní soupeř. Roli možného outsidera tak rázně odmítá. „Zatím mohu kluky jen pochválit. Ukazují, že nedáme nikomu nic zadarmo,“ pochvaloval si lodivod Slavoje Lukáš Adamec.

V dalších dvou nedělních krajských derby hostí fotbalisté Staré Říše celek Speřic, do Velké Bíteše dorazí Ždírec nad Doubravou.

Okresní fotbalové svazy v Česku bojují s nedostatkem peněz. Nebýt obětavých funkcionářů, byl by český fotbal na nejnižší úrovni ve velkých problémech. Ilustrační foto.
Alarmující situace! Fotbal na okresech po finanční stránce živoří, varuje Zima

Loňský vzájemný duel těchto klubů se ve městě na pomezí jižní Moravy odehrával v hodně hektické atmosféře, kterou orámovalo po jedné červené kartě na obou stranách. „Prostředí ve Velké Bíteši je specifické, navíc domácí hrají zajímavě, jen na tři obránce. Chceme uspět,“ řekl trenér Tatranu Michal Votava.

MS DIVIZE D - 4. KOLO
PÁTEK: NOVÉ MĚSTO N. M. – HAVL. BRO (18.00).
NEDĚLE: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Líšeň B, Zbrojovka Brno B – Tasovice (oba 10.15), HUMPOLEC – Břeclav (15.00), VELKÁ BÍTEŠ – ŽDÍREC N. D., STARÁ ŘÍŠE – SPEŘICE, ŽĎÁR N. S. – Lanžhot, PELHŘIMOV – SLAVOJ POLNÁ (vše 16.30).


Načítám tabulku ...