2. FC ŽĎAS ŽĎÁR

15 bodů (5-0-1), skóre 19:5

Hráči FC Žďas i v úvodu této sezony potvrzují, že jejich loňské výsledky nebyly náhodné. V šesti kolech jen jednou ztratili body, to když ve třetím kole odjeli po prohře 0:1 s prázdnou z Polné.

„Určitě jsem s úvodem sezony spokojený, přesto mě mrzí porážka v Polné, která byla zaviněná především tím, že hráči k utkání nepřistoupili tak, jak měli. Na nějaké větší hodnocení je ale ještě brzy, až po takovém desátém kole se uvidí, kde budeme čeřit vody. Zatím jsme totiž nehráli s týmy z vršku tabulky jako jsou Blansko, Rosice, ale třeba i Stará Říše, která v létě velice dobře posílila a má zatím poměrně zajímavé výsledky,“ vysvětloval trenér FC Žďas Petr Nedvěd.
Jeho svěřenci spustili od prvního kola poměrně slušnou kanonádu, v šesti kolech nasázeli svým soupeřům už devatenáct branek, lepší jsou v této statistice pouze jihomoravské Tasovice.

„Těší mě, že jsme přešli na herní systém, který nám vyhovuje, jsme poměrně útoční a dáváme dost branek. Na druhé straně občas zapomínáme na zadní vrátka a zbytečně si to komplikujeme. Míváme chvilkové výpadky, které jsou přitom úplně zbytečné. Laxnějším přístupem si občas komplikujeme závěry zápasů,“ kabonil se kormidelník Žďáru, kterého zatím v průběhu začátku sezony nic extra nepřekvapilo.

„Jak už jsem říkal, zajímavé jsou určitě výsledky Staré Říše, u vedoucího Blanska se to dalo očekávat. Asi se nečekalo, že bude mít takové problémy nováček z Humpolce, na druhé straně měl docela těžký los, doposud hrál se všemi celky z vršku tabulky. Rozhodně bych jej proto neodepisoval, zápasy pravdy pro něj teprve přijdou,“ domnívá se Petr Nedvěd.

7. FC PBS VELKÁ BÍTEŠ

11 bodů (3-2-1), skóre 10:7

V premiérové divizní sezoně záchrana v hodině dvanácté, v loňské druhé pak jen o málo lepší výsledek. Letos to však vypadá, že by se Velká Bíteš mohla pohybovat v úplně jiných patrech tabulky. Letní vydatné posílení kádru se, soudě podle dosavadního velice slušného bodového zisku, podařilo na jedničku. Jediná prohra přišla hned na úvod při derby ve Žďáře.

„Dá se říci, že dosavadní zisk jedenácti bodů je slušným základem, zajíci se však počítají až po honu. Úplně nadšený z nich nejsem, ale na druhou stranu nemohu hovořit ani o nějakém zklamání. Mohlo jich být i více, hlavně ve Ždírci jsme neměli pustit dvougólové poločasové vedení. Měli jsme ovšem hodně silné protivníky, Žďár, Rosice, Lanžhot či Polnou, los byl docela obtížný. Neznám ale všechna mužstva, proto to nechci nijak více hodnotit, nesmíme nic podcenit, musíme bodovat i v dalších utkáních,“ zdůraznil kouč Velké Bíteše Libor Danihelka.

Toho hlavně v prvních třech kolech trápily výkyvy, jaké jeho svěřenci předváděli v průběhu jednotlivých zápasů.
„Některé zápasy jsme odehráli dobře jen v jednom poločase. Třeba naposledy proti Rosicím, nebo předtím s Lanžhotem to bylo dobré, proti silným celkům jsme předvedli zodpovědné výkony, především v defenzivě. Naopak doma s Humpolcem a ve Ždírci jsme po změně stran úplně odešli, podobně špatné to bylo i v první půli v Polné. Je potřeba, abychom stabilizovali náš výkon po celých devadesát minut. Pozitivní ale je to, že jsme se silnými soupeři, třeba už v MOL cupu s Vrchovinou, odehráli opravdu solidní zápasy a favority nepouštěli příliš do šancí,“ potěšilo trenéra Velké Bíteše, který má ve svém týmu nejlepšího střelce soutěže, šestigólového útočníka Tomáše Sodomku.

„To mě samozřejmě těší, ale chtělo by to mít více střelců, zatím to bohužel stojí na gólech Sodomky. Já ale věřím, že se k němu brzy přidají i další hráči, od kterých to očekávám. Jinak soutěž ukazuje tu kvalitu, kterou jsem před jejím začátkem očekával. Blansko či Rosice jsou hodně dobré, ale mezi špičkou a spodkem tabulky je velký kvalitativní rozdíl v individuálních schopnostech hráčů.“

Ilustrační foto
Fotbalisté Křoví schytali další těžký debakl