Za „normálních“ okolností by v sobotu vyběhli k prvnímu přípravnému utkání letošní zimy. Na derby s Novou Vsí ovšem mohou fotbalisté Bystřice zapomenout. „S tím jsme už od vánočních svátků prakticky smíření. Současná situace s covidem bohužel není příznivá,“ mrzelo trenéra Bystřice Oldřicha Veselého.

Další tři naplánované přípravné duely chtěl sehrát proti celkům z jižní Moravy. „Postupně jsme se měli utkat s Boskovicemi, Moravskou Slávií Brno a Ráječkem. Jenže asi i ty jsou v ohrožení, protože bez tréninku k zápasům vyběhnout nejde. Přiznám se, že už pomalu přestávám věřit i tomu, že se na jaře vůbec bude hrát,“ uvědomoval si.

Bystřičtí hráči tak zatím plní individuální plány, které příští týden vystřídá čtyřdenní soustředění. „Využijeme aktuálních příznivých podmínek pro lyžování v okolí Bystřice. Od čtvrtka do neděle tak budou mít hráči dvoufázové tréninky, samozřejmě za dodržení všech hygienických nařízení,“ popsal.

Účast hráčů by měla být zřejmě stoprocentní. „Pokud do toho na poslední chvíli někomu nevlétnou problémy v zaměstnání, měli bychom být kompletní,“ lebedil si.

Neustále změny plánu už ovšem sedmatřicetiletého kouče pořádně vytáčí. „Vím, že to mají všichni trenéři podobné, ale už je to místy unavující. Neustálé změny, kolikrát jsem měl chuť se na všechno vykašlat,“ přiznal Veselý.


Načítám tabulku …