Odehrají poslední kolo a budou mít na několik týdnů před startem zimní přípravy klid. Na fotbalové kluby v moravskoslezské divizi D čekají od pátku do neděle zápasy 13. kola.

V pátek jej odstartují dva sváteční duely, oba mají začátek ve 14.30. V tom prvním se hráči Velké Bíteše pokusí zaskočit již jistého podzimního půlmistra, Start Brno.

Ve druhém dojde na atraktivní okresní derby. Trápící se Bystřice nad Pernštejnem vyzve rozjetý Žďár nad Sázavou. „Hosté jsou asi favoritem, ale doufám, že přistoupíme k zápasu jako k derby,“ neskrýval kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Podzimní část letošního ročníku moravskoslezské divize D vychází fotbalistům FC Žďas Žďár (v bílém) na výbornou. V neděli to potvrdili výhrou nad béčkem Jihlavy.
Fotbalisté Žďáru jen podtrhli svůj výborný podzim. Stará Říše zaskočila favorita

Očekává, že v derby příliš branek nepadne. „Netvrdím, že to bude zápas o jediném gólu, ale žádná přestřelka se asi konat nebude. Hrajeme doma, body potřebujeme jako sůl, uvidíme, jak se nám bude dařit,“ přemítal.

Jelikož je obrana FC Žďas tou nejlepší v soutěži, inkasovala jen devět branek za dvanáct kol, slova bystřického kormidelníka padla na úrodnou půdu. „Tak výborná statistika, to určitě není náhoda. Pro nás to znamená, že musíme vyvíjet tlak na obranu Žďáru a snažit se je donutit k chybám,“ dodal Veselý.

V táboře Žďáru na roli favorita nespoléhají. „Postavení Bystřice v tabulce neodpovídá kvalitám kádru, rozhodně nesmíme cokoliv podcenit. Nechceme jinak úspěšný podzim nějak devalvovat,“ zdůraznil trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Fotbalisté Pacova (v modrobílém) zdolali v předposledním podzimním kole západní skupiny 1. A třídy vedoucí Pohled 3:1. Nováček druhé nejvyšší krajské soutěže se tak v tabulce bodově dotáhl na svého víkendového protivníka.
Obě mužstva chtěla hrát fotbal, shodli se aktéři šlágru Pacova s Pohledem

Derby, byť „jen“ krajské, bude v sobotu k vidění také v Humpolci. Poslední celek tabulky by si proti Ždírci rád připsal druhou letošní výhru. „Zrovna Ždírec ale určitě není náš oblíbený soupeř. Jeho hra je založena na velkém nasazení a důrazu. Pokud chceme být úspěšní, musíme se jim v tom vyrovnat,“ zmínil asistent trenéra A.F.C. Pavel Štěpán.

Divizní podzim uzavře v neděli dopoledne od 10.15 souboj juniorky FC Vysočina s nováčkem ze Speřic.

MS DIVIZE D - 13. KOLO
PÁTEK: Start Brno – VELKÁ BÍTEŠ, BYSTŘICE N. P. – ŽĎÁR N. S. (oba 14.30).
SOBOTA: Břeclav – STARÁ ŘÍŠE (10.15), H. BROD – Bohunice, Lanžhot – Tasovice, HUMPOLEC – ŽDÍREC N. D. (vše 14.30).
NEDĚLE: JIHLAVA B – SPEŘICE (10.15).


Načítám tabulku ...