Fotbalisté Velké Bíteše přivítali nepříjemné Tasovice a v souboji celků ze středu tabulky se očekával vyrovnaný průběh. Jenže v 17. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:3!

„Vstup do utkání byl z naší strany hrozivý. První gól hostů byl krásný, druhý padl po podobně povedené akci. Celou první půli jsme k hráčům Tasovic přistupovali hrozně pozdě, třetí branka pak padla vyloženě po naší chybě. Hosté měli faul na půlce hřiště, jejich hráč si všiml, že náš gólman je venku z branky a z té dálky se trefil,“ lamentoval kouč Velké Bíteše Libor Danihelka.

Vylouční vzalo šanci

Jeho svěřenci však zázračně obživli a v 64. minutě bylo najednou vyrovnáno 3:3. Jenže pak se za úplně zbytečné oplácení nechal vyloučit Merdita a Tasovice v závěru ze standardky rozhodly.

„Za druhou půli jsme si bod určitě zasloužili, protože jsme hosty přehrávali, remíza by utkání rozhodně slušela více. Merdita si byl své chyby vědom a hned v kabině se klukům omlouval. Byla to od něj opravdu hloupost, bohužel body už nám to nevrátí,“ mrzí Danihelku.

Žolík Vopršal rozhodl

Zatímco ve Velké Bíteši viděli diváci hned sedm branek, na žďárských Bouchalkách si na jedinou trefu zápasu počkali až do závěrečné čtvrthodiny. Hráči FC Žďas sice byli po většinu času utkání s Lanžhotem lepším celkem, přes velice dobře organizovanou defenzivu jihomoravského celku se však probíjeli jen s největšími obtížemi. Vysvobození tak přinesla až branka střídajícího útočníka Matěje Vopršala.

„Lanžhot u nás zahrál velice dobře, jejich dosavadní výsledky a postavení v horším středu tabulky určitě neodpovídají předvedené hře. Jsme proto rádi, že jsme to utkání dokázali dovést do vítězného konce. Gólových šancí jsme měli určitě více než soupeř, který hrozil především z brejků. Pořádnou tutovku si ovšem za celých devadesát minut nevytvořili,“ přemítal spokojený trenér FC Žďas Petr Nedvěd.

Trenér Nového Města Richard Zeman (vpravo).
Richard Zeman: První poločas částečně beru na sebe